خودرو وارداتی عرضه شده سامانه یک پارچه

خودروهای مرحله سوم سامانه یکپارچه اعلام شد

مرحله سوم عرضه خودروهای داخلی بدون حضور دو خودروساز داخلی ایران خودرو و سایپا آغاز و ثبت نام از دوشنبه 24 مهر آغاز و تا روز پنج شنبه 27 مهر ادامه دارد.

اشتراک گذاری

فهرست مطلب

 

سامانه عرضه یکپارچه خودروهای داخلی از دوشنبه ۲۴ مهرماه برای عرضه محصولات ۴ شرکت خودروساز مونتاژی مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا، کرمان موتور، سانیار موتور آغاز به کرد.

براین اساس امکان ثبت نام برای متقاضیان از امروز تا روز پنج شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۲  در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی به آدرس https://esalecar.ir فراهم است.

در این دور از عرضه فقط ۴ خودروساز مونتاژی با ۹ محصول حضور دارند و این محصولات را  در قالب فروش فوق العاده (تحویل ۳ ماهه) به متقاضیان عرضه می‌کنند.

براساس اعلام سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از محل افزایش تولید و ظرفیت های مازاد برخی خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه است.

آریزو 6 پرو طرح یکپارچه

لیست ۹ محصول عرضه شده توسط ۴ خودروساز

لیست خودروهای عرضه شده مطابق جدول ذیل است:

نام خودروساز محصول
مدیران خودرو Arrizo 6 PRO Excellent
مدیران خودرو FX Premium
مدیران خودرو C55 Pro IE
صنایع خودروسازی ایلیا YV دایون
سانیا موتور پارسیان X35
کرمان موتور  JAC S3
کرمان موتور JAC S4
کرمان موتور JAC S5
کرمان موتور KMC JV

با توجه به اجرای مرحله اول و دوم تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های مازاد برخی شرکت های خودروساز و نظر به تکمیل نشدن ظرفیت های موجود و با هدف تسهیل شرایط برای تمامی متقاضیان، ظرفیتهای خالی خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد که دراین مرحله افرادی که تاکنون از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو  نکرده‌اند، نیز امکان شرکت در طرح را خواهند داشت.

عرضه خودرو در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی تاکنون ۲ بار یک بار در اسفندماه سال گذشته و یکبار در اردیبهشت ماه امسال اجرایی شد.

به گزارش فارس، در این دور از عرضه نیز در حالی که مردم در انتظار عرضه خودروهای داخلی توسط دو خودروساز سایپا و ایران خودرو بودند، اما فقط ۴ خودروساز مونتاژی اقدام به عرضه خودرو کرده‌اند.

kmc j7 طرح یکپارچه

جزییات مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه

در این مرحله، عرضه خودروهای داخلی بدون حضور سایپا و ایران خودرو آغاز شده است.

مرحله سوم عرضه خودروهای داخلی بدون حضور دو خودروساز داخلی ایران خودرو و سایپا آغاز و ثبت نام از امروز دوشنبه ۲۴ مهر آغاز و تا روز پنج شنبه ۲۷ مهر ادامه دارد.

در این مرحله از فروش ۴ شرکت خودروساز مدیران خودرو، صنایع خودروسازی ایلیا، کرمان موتور و سانیار موتور پارسیان محصولات خود را عرضه کرده‌اند.

براساس اطلاعیه سامانه عرضه خودروهای داخلی،  تخصیص خودرو  از محل افزایش تولید و ظرفیت های مازاد برخی خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو است.

با توجه به اجرای مرحله اول و دوم تخصیص خودرو از محل ظرفیت‌های مازاد برخی شرکت‌های خودروساز و نظر به تکمیل نشدن ظرفیت‌های موجود و با هدف تسهیل شرایط برای تمامی متقاضیان ،ظرفیت های خالی خودروسازان مجددا با شرایط جدید و از طریق سامانه یکپارچه عرضه خواهد شد که دراین مرحله افرادی که تاکنون از طریق سامانه یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو کرده‌اند نیز امکان شرکت در طرح را خواهند داشت.

براساس اعلام شرکتهای کرمان موتور ، مدیران خودرو ، صنایع خودروسازی ایلیا و سانیار موتور پارسیان مبنی بر امکان تحویل خودروی اعلامی در قالب فروش فوق‌العاده (تحویل ۳ ماهه) از محل این ظرفیت‌ها ، متقاضیان دارای شرایط به شرح ذیل می‌توانند از طریق سامانه اقدام کنند:

۱- متقاضیان محصولات تمامی شرکتهای حاضر در طرح که تاکنون توسط خودروساز فراخوان نشده اند می توانند نسبت به تغییر خودروی اعلام شده قبلی به محصولات عرضه شده جدید طی فرایند ذیل اقدام کنند:

۱-۱-در ابتدا متقاضی با ورود به پروفایل کاربری خود باید گزینه ویرایش سفارش خود را از قسمت جزییات سفارش انتخاب کند تا سفارش خودرو قبلی حذف شود .

۱-۲- پس از ویرایش سفارش برای هر متقاضی از سبد محصولات اعلامی در سایت، امکان انتخاب محصول مهیا شده و باید خودروی جدید خود را انتخاب کند .

۱-۳-پس از پایان مهلت تغییرخودرو به سایت خودروساز مراجعه و نسبت به واریز وجه کامل خودرو اقدام کرده تا فرآیند ثبت نام نهایی شود.

تبصره ۱ : در صورت انتخاب خودرو بیش از ظرفیت موجود در فصول اعلام شده ، تخصیص به ترتیب اولویت‌های تعیین شده قبل صورت خواهد گرفت.

تبصره۲ :درصورتی که متقاضی سفارش قبلی را لغو و امکان انتخاب خودروی جایگزین فراهم نشود،کماکان اولویت قبلی وی محفوظ خواهد ماند.

تبصره ۳ :در صورتی که متقاضی ، خودروی جدید را انتخاب کند، ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکند از اولویت بندی حذف می‌شود.

۲- متقاضیانی که در دور دوم سامانه نوبت دهی هیچ خودرویی به آنها تخصیص داده نشده است.

۳- متقاضیانی که تاکنون در سامانه ثبت نام نداشته‌اند. (جدید)

۳-۱- در ابتدا متقاضی با ورود به سامانه https://esalecar.ir باید گزینه ثبت نام را انتخاب کند و پس از تشکیل پروفایل و تکمیل اطلاعات مندرج در آن امکان انتخاب خودروهای عرضه شده در این مرحله را دارد. بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات ثبت شده با متقاضی است.

۳-۲- ظرفیت قابل عرضه به این دسته از متقاضیان از محل عدم تکمیل ظرفیت پس از تخصیص به متقاضیان بند ۱ و ۲ خواهد بود.

۳-۳-پس از تخصیص خودرو به متقاضی و اطلاع رسانی به ایشان با توجه به شیوه فروش این مرحله کل مبلغ خودرو باید به حساب شرکت مربوطه واریز شود.

۳-۴ -پس از واریز مبلغ مرتبط با خودرو به حساب شرکت نسبت به پالایش اطلاعات اعلامی متقاضی (حداکثر یک هفته پس از واریز وجه ) اقدام شده و در صورت احراز شرایط طرف تقاضا نسبت به انعقاد قرارداد با ایشان اقدام می‌گردد.

۳-۵-در صورت عدم احراز شرایط تخصیص خودرو ابطال و شرکت خودروساز مکلف به عودت مبلغ واریزی ظرف مدت ۲۰ روز است.

۳-۶-مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده در سامانه و داشتن کلیه شرایط تخصیص خودرو بر عهده متقاضی بوده و در صورت اثبات عدم احراز شرایط در بررسی های بعدی و در هر مرحله ، تخصیص خودرو به ایشان کان لم یکن خواهد بود.

جک s4 خودرو وارداتی عرضه شده سامانه یک پارچه

– مدت زمان جابه جایی ، انتخاب خودرو و ثبت نام در این مرحله ۳ روز خواهد بود.

–  پس از ارسال فهرست اولویت بندی شده به شرکت های خودروساز و اطلاع رسانی به متقاضیان امکان تکمیل وجه به مدت ۵ روز فراهم می شود.

– کلیه افرادی که تاکنون دعوتنامه برای ایشان صادر شده و یا خرید خودرو داشته اند مشمول این طرح  نیستند.

– در صورتی که متقاضی ، خودرویی را انتخاب کند، ولی در زمان مشخص شده توسط خودروساز مبالغ تعیین شده را به حساب خودروساز واریز وجه نکند، از اولویت بندی حذف  می شود.

– با توجه به شرایط فروش در صورت تاخیر در تحویل شرکت مکلف به پرداخت جرایم تاخیر مطابق ضوابط مربوطه است. مطابق آیین نامه این شیوه فروش مشمول سود مشارکت و انصراف است.

به جهت تسهیل در فرایند انجام کار پیشنهاد می شود متقاضیان جهت مشاهده محصولات و اطلاع از جزئیات برنامه فروش خودروسازان به سایت شرکت‌های مذکور مراجعه کنند.

در این دوره از فروش خودرو متقاضیان طرح عادی، طرح جوانی جمعیت و متقاضیان تعویض خودروهای فرسوده می توانند ثبت نام کنند.

پیش از این عرضه خودروهای داخلی از طریق سامانه یکپارچه از طریق سیستم نوبت دهی در اسفند ماه سال گذشته و اردیبهشت ماه امسال نیز انجام شده بود.

 

کارشناسی خودرو

در محل شما

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *