کارشناسی رنگ خودرو چیست

کارشناسی خودرو چیست؟

اشتراک گذاری

فهرست مطلب

کارشناسی خودرو چیست؟ سوالی که تمامی افرادی که به تازگی دنبال خرید ماشین هستند در ذهن خود دارند. کارشناسی خودرو تشکیل شده از چند بخش مهم و حیاتی است که در ادامه بصورت کاملا مفصل درباره آن توضیح خواهیم داد منتها مختصرا به این معنی است که خودرو انتخابی شما از هر نظر مورد ارزیابی و بررسی قرار میگیرد که حتی یک درصد ایرادی در سازو کار خودروی انتخابی شما نباشد.

هزینه های مشاهده شده بعلت سهل انگاری هنگام خرید خودرو و عدم انجام کارشناسی در بعضی موارد غیرقابل چشم پوشی است. مخصوصا برای خودرو های خارجی و گران قیمت که با توجه به قیمت ارز امروز در برخی موارد حتی قابل جبران نیست. به همین دلیل از شما عزیزان تقاضا داریم حتما کارشناسی خودرو را جدی بگیرید و پشت گوش نیندازید.

الوچک, مرکز تخصصی کارشناسی خودرو ایرانی, کارشناسی خودرو خارجی و کارشناسی خودرو صفر در تهران آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

کارشناسی خودرو شامل چه مواردی می‌شود؟

کارشناسی رنگ خودرو شامل تمام قسمت‌های ماشین خواهد شد و از کاپوت سقف و به طور کلی تمام قسمت‌های بدنه گرفته تا لایه درب‌ها و قسمت‌های مختلف زیر بند ماشین را شامل می‌شود که به صورت کامل خیال شما را از بابت خرید ماشین راحت می‌کند.

کارشناسی خودرو امروزه اطلاعات بسیار خوبی را به شما خریداران محترم می‌دهد و اگر به دنبال خرید ماشین هستید حتماً آن را به کارشناسی خودرو برده و یک خرید درست و معقولانه را داشته باشید.

با توجه به هزینه‌های بسیار زیادی که خرید ماشین و یا تغییر دادن آن برای تمام افراد دارد بهتر است که در زمان خرید کاملاً حواس خود را جمع کرده و کمی هزینه کنید تا با خیال راحت‌تری یک ماشین بسیار سالم و مطمئن را تهیه کنید.

 

کارشناسی خودرو چیست؟

 

کارشناسی رنگ خودرو چیست؟

معمولاً قیمت ماشین‌ها با توجه به میزان رنگی که هر خودرو بعد از تصادف به وجود آمده برای آن دارد تعیین می‌شود و افرادی که به دنبال خرید خودرو جدید هستند معمولاً برای خرید خودرو آن را به کارشناسی رنگ برده تا اطلاعات کامل در مورد تصادف داشتن یا نداشتن ماشین و سالم بودن یا نبودن شاسی عقب و جلو ماشین را به صورت کامل درآورند تا بتوانند یک خرید مطمئن را داشته باشند.

اگر کاپوت و یا گلگیرها و همچنین سقف و ستون و به طور کلی دور ماشین رنگ داشته باشد هر کدام درصدی از ارزش مالی ماشین را پایین آورده و افراد در زمان خرید باید به این موضوع دقت بسیار زیادی داشته باشند تا هزینه بیشتری را برای خودرو دور رنگ ندهند. با کمک متخصصان کارشناسی رنگ خودرو به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی تمام قسمت‌هایی که از ماشین مورد نظر رنگ داشته و یا نداشته را به صورت کامل می‌توانید پیدا کرده و با گرفتن برگه کارشناسی با خیال راحت یک خرید بسیار خوب را داشته باشید.

از قسمت‌های بسیار مهمی که در زمان خرید خودرو باید به آن توجه داشته باشید شاسی عقب و جلو ماشین می‌باشد که اگر دچار ضربه و یا آسیب باشد می‌تواند هزینه‌های بسیار گزافی را بعد از خرید به شما تحمیل کند. به همین جهت بسیار در زمان خرید دقت داشته باشید و حتماً به متخصصان این امر مراجعه کرده تا بتوانید یک ماشین کاملاً سالم را خریداری و تهیه کرده و در مصرف روزمره زندگی خود با مشکل مواجه نشوید.

 

کارشناسی فنی خودرو چیست؟

در کنار کارشناسی رنگ خودرو کارشناسی فنی ماشین نیز وجود دارد که بسیار به تمام افرادی که از لحاظ فنی اطلاعات کافی در رابطه با ماشین ندارند کمک می‌کند تا در مورد جلوبندی موتور گیربکس و تمام قسمت‌های خودرو اطلاعات خوبی را به دست آورده و بتوانند ماشین مناسبی را پیدا کنند.

یکی از مواردی که خیلی باید به آن دقت داشته باشید این است که حتماً در زمان خرید از نظر فنی ماشین را بررسی کرده تا به هیچ عنوان گیربکس آن دچار مشکل نباشد و یا صفحه کلاچ آن ضعیف نباشد زیرا در این صورت هزینه‌های زیادی را بعد از خرید باید متحمل شوید. همچنین کارشناسی فنی خودرو جلوبندی ماشین را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و اکسل عقب و چرخ‌ها را به صورت کامل بررسی می‌کنند تا ماشین به صورت کامل مورد بررسی و امتحان قرار بگیرد و خرید مناسبی را تجربه کنید.

کارشناسان ماشین امروزه کمک مهمی به شما مصرف کنندگان محترم می‌کنند تا اطلاعات بسیار خوبی را در ارتباط با ماشینی که می‌خواهید خریداری کنید به دست آورده و به هیچ عنوان یک خودرو بی‌کیفیت و نامناسب را با پول زیادتر خریداری نکنید. حتماً در زمان خرید به متخصصان این امر مراجعه کنید و نگران هزینه اندکی که آنها می‌گیرند نباشید زیرا با کمترین میزان هزینه خیال شما بسیار راحت خواهد بود زیرا یک خرید بسیار مناسب و هوشمندانه را خواهید داشت.

با توجه به تست رانندگی که کارشناسان تخصصی و فنی از ماشین‌ها می‌گیرند و گیربکس و موتور و ترمزها و تمام قسمت‌های ماشین را به صورت کامل مورد امتحان و تست قرار می‌دهند هزینه بسیار کمی دریافت کرده و کارشناسی ماشین برای شما بسیار مناسب تمام می‌شود. زمانی که از نظر بدن و فنی شما ماشین را به صورت کامل می‌سنجید می‌توانید ارزش واقعی آن را فهمیده و در آن صورت بتوانید که معامله مورد نظر را صورت داده و با فروشنده این موضوع را در میان بگذارید تا بتوانید خرید مناسب‌تری را تجربه کنید.

 

کارشناسی رنگ خودرو چیست

کارشناسی آپشن‌های خودرو چیست؟

بسیاری از خودروهای به روز و عالی که شرکت‌های ایرانی آنها را تولید می‌کنند آپشن‌های مختلفی دارند که با توجه به دستگاه‌های بسیار مناسبی که کارشناسان فنی در اختیار دارند می‌توانند تمام آپشن‌های آنها را امتحان کرده و از درستی آنها اطمینان حاصل کنند.

با توجه به اینکه آپشن‌های مورد نظر در خودروها کمک بسیار زیادی به راحتی شما در سفر می‌کند بهتر است که به متخصصین امر مراجعه کرده و با توجه به دستگاه‌های بسیار مناسب کامپیوتری که دارند و می‌توانند تمام قسمت‌های ماشین و تمام آپشن‌ها را می‌توانند امتحان کنند بروید تا بتوانید ماشین مناسب را بخرید.

بسیار از آپشن‌هایی که در ماشین‌ها وجود دارد را افراد عادی نمی‌توانند به صورت کامل مورد امتحان قرار داده و اگر به همین صورت و بدون در نظر گرفتن کارشناس و متخصص این امر ماشین را تهیه کنید ممکن است در گذر زمان متوجه این اشتباه شده و ضرر زیادی کنید. معمولاً با توجه به اینکه بسیاری از ماشین ها توسط صافکارها و نقاش‌های بسیار حرفه‌ای و استاد درست می‌شوند افراد با چشم عادی و افرادی که متخصص نیستند نمی‌توانند تشخیص دهند که کدام قسمت از ماشین رنگ داشته و این باعث ضرر و زیان به خریداران می‌شود.

پس بهتر است که به سراغ کارشناسان و متخصصان این امر برای خرید ماشین بروید تا به هیچ عنوان زیان مالی را متحمل نشوید. کارشناسی آپشن‌های خودرو شامل قطعات بدنه خودرو می شود، گاهی پیش می‌آید که در طی یک تصادف میزان ضربه وارد شده تا حدی زیاد است و کارشناسان با بررسی تمام آیتم‌ها به راحتی می‌توانند تشخیص دهند که کدام قطعه فابریک و کدام قطعه تعویضی است.

تعویض قطعات بدنه خودرو در ایران مرسوم نیست اما در کشورهای خارجی امری مهم شناخته می‌شود زیرا معتقدند سلامت و استحکام قطعات تازه تعویض، زیاد خواهد بود. تشخیص قطعه تعویضی مثل بررسی‌های دیگر کار مشکلی نیست کارشناسان ماهر می‌توانند به راحتی قطعه تعویضی را تشخیص دهند.

کارشناس آپشن‌های خودرو به ویژه در ماشین‌های داخلی اهمیت زیادی دارد قیمت یک خودرو به دلیل وجود برخی از آپشن‌ها بعضاً چندین میلیون در مقایسه با سایر ماشین‌ها افزایش پیدا می‌کنند. این حق شما است که مطمئن شوید هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید برای خودرویی به آپشن سالم است و کارشناسان خودرو با بررسی آپشن‌ها در این زمینه به شما کمک می‌کنند.‌

دستگاهی به نام دیاک برای عیب یابی بسیاری از آپشن‌های ایمنی خودرو کاربرد دارد که با وصل کردن این دستگاه به کامپیوتر ماشین به راحتی می‌توان قطعات سالم و قطعات خراب را تشخیص داد.

 

ویژگی‌های کارشناس خودروی حرفه‌ای

خرید و فروش خودرو در شرایط نوسانات بازار در این روزها با آن روبرو هستیم کاری پر از استرس محسوب می‌شود ویژگی‌های کارشناس خودرو نیز اهمیت زیادی دارد. یکی از دلایل اهمیت کارشناس خودرو حرفه‌ای افزایش قیمت خودرو است که خیلی از افراد دیگر توانایی خرید خودروی جدید را ندارند.

افرادی که قصد خرید خودرو را دارند ممکن است از سالم بودن و یا صفر بودن آن اطلاعی نداشته باشند؛ بنابراین در چنین موقعیتی نیاز به کارشناس حرفه‌ای است. در اینجا ویژگی‌های کارشناس خودرو اهمیت پیدا می‌کند. برای اطمینان کامل از سلامت بدنه و فنی و همچنین صحت کارکرد کیلومتر خودرو نیاز به یک فرد متخصص و ماهر می‌باشد.خیلی از خریداران خودرو دقیقاً نمی‌دانند که هنگام خرید خودرو دست دو و کارکرده باید چه نکاتی را رعایت کنند و چه مواردی را بررسی کنند.

افرادی که تخصص و تجربه کافی برای بررسی اشکالات خود را ندارند لازم است که خودرو توسط فرد متخصص بررسی شود. حتماً باید به یک فرد ماهر و معتمد که بتواند تمامی ایرادات موجود در خودرو را پیدا کند مراجعه کنید. بررسی بدنه و رنگ خودرو بررسی فنی و موتور خودرو از مواردی است که باید توسط کارشناس حرفه‌ای بررسی گردد. یکی از ویژگی‌های کارشناس خودرو داشتن مهارت و تجربه کافی در این زمینه است که نیازمند دقت زیادی می باشد.

ارائه گزارش کارشناسی از دیگر ویژگی‌های کارشناس خودرو می‌باشد و گزارشی که این فرد ارائه می‌دهد در واقع یکی از مدارکی است که فرد خریدار می‌تواند در زمان نیاز برای ارائه به مراجع قضایی از آن استفاده کند.

استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته برای شبیه سازی رنگ فابریک خودرو به وجود آمده است. یکی م‌ترین دستگاه‌هایی که در این زمینه به کارشناس خودرو کمک می‌کند ابزار مشخص شدن ضخامت رنگ است، خریدار باید به کارشناسی اعتماد کند که همه ابزارهای روز را برای دستیابی به نتیجه درست و مطمئن مورد استفاده قرار می‌دهد.

تمامی کارشناسان الوچک دارای مدارک معتبر هستند که با صورت تخصصی در این زمینه فعالیت دارند که شما می توانید با اطمینال کامل خودرو مد نظر را به آن ها بسپارید. از قدیم الایام گفتند که نمی‌شود از ظاهر قضاوت کرد و حتماً باید قبل از معامله خودرو به کارشناسی مراجعه کنید و از سلامت خودرو اطمینان کاملی داشته باشید ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید رنگ و لعاب خوبی داشته باشد ولی ایرادهای فنی آن از دید شما پنهان بماند پس باید حتماً به کارشناس خودرو مراجعه کنید و از آن ها کمک بگیرید.

فرض کنید با هدف خرید خودرو به بازار می‌روید و در آنجا با دو خودرو مواجه می‌شوید که یکی از آنها بدون رنگ است و دیگری رنگ شده در این صورت اگر متخصص نباشید و به کارشناس خودرو مراجعه نکنید شاید شما انتخاب درستی برای خرید خودرو نداشته باشید.‌

یکی از ویژگی‌های کارشناس خودرو حرفه‌ای بررسی تمام آیتم‌های خودرو است که در کارشناسی حرفه‌ای حدود ۴۳۵ آیتم مورد بررسی قرار گرفته می‌شود که تشخیص خودرو تصادفی و سالم به راحتی امکان پذیر است. این مراکز به صورت تخصصی خودرو مد نظر شما را از همه جهات بررسی می‌کنند.

 

هزینه کارشناسی خودرو با کیست

 

هزینه کارشناسی خودرو چقدر است؟

کارشناسی رنگ خودرو با توجه به اینکه یک موضوع بسیار مهم و اساسی در خرید خودرو به حساب می‌آید هزینه بسیار کمی دارد و معمولاً یک کارشناسی رنگ بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان برای مصرف کنندگان محترم در خواهد آمد که یک هزینه بسیار پایین به حساب می‌آید.

در کنار هزینه کارشناسی رنگ شما کارشناسی فنی را نیز خواهید داشت که کارشناسی فنی نیز با توجه به تست گیربکس و تمام قسمت‌های ماشین معمولاً ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان برای تمام عزیزان در می‌آید که هزینه بسیار ناچیزی در مقابل خرید خودرو به حساب می‌آید ولی بعد از این هزینه شما با خیال آسوده خرید خود را خواهید داشت. قیمت کارشناسی ماشین بستگی به عوامل زیادی دارد برای مثال کارشناسان خودرو در تهران یک قیمت دارند و در شیراز یک قیمت دیگر.

سه مورد از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت کارشناسی ماشین عبارتند از:

 

 

 

برند ماشین

 

همانطور که می‌دانید خودروهای گران قیمت برای کارشناسی آنها نیاز به دقت بسیار زیادی است به همین خاطر از لحاظ قیمتی تاثیر بسیار زیادی در قیمت کارشناسی ماشین دارد.‌

 

 

 

محل زندگی

 

اگر شما در شهرهای پرجمعیت زندگی می‌کنید قیمت کارشناسی خودرو کاملاً متفاوت است و با توجه به آمارهای به دست آمده برای دریافت کارشناسی خودرو باید پرداخت کنید.‌

 

 

 

مدل ماشین

 

اگر مدل خودرو قدیمی‌تر باشد کارشناس باید زمان بیشتری برای بررسی ماشین صرف کند به همین خاطر ماشین‌های قدیمی کارشناسی گران‌تری دارند اما باید توجه داشته باشید که ماشین‌های صفر نیز کارشناسی آنها کاملاً متفاوت است.

 

 

در زمان ثبت درخواست کارشناسان موتور و کارشناسی شاسی خودرو یا دیگر قسمت‌ها بهتر است ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت تلفنی به دست آورند. در تابستان سال ۱۴۰۲ به طور متوسط هزینه کارشناسی خودروهای داخلی حدود ۸۰۰ هزار تومان بوده و توجه داشته باشید که نمی‌توان نرخ یکسانی برای کارشناسی پراید و  ام ایکس ۲۲ در نظر گرفت دقت داشته باشید که هرچه سیستم ماشین پیچیده‌تر باشد و آپشن‌های بیشتری را در خود جای دهد هزینه کارشناسی بالاتر می‌رود. مدل و سال تولید خودرو را حتماً برای تعیین هزینه کارشناسی در نظر بگیرید.

 

کارشناسی فنی خودرو چیست

 

هزینه کارشناسی خودرو با کیست؟

هزینه کارشناسی خودرو با فردی می‌باشد که به دنبال خرید ماشین است و در واقع افرادی که به دنبال خرید یک ماشین با کیفیت و مناسب هستند باید خودروی مورد نظر را به کارشناسی برده و اطلاعات خوبی را بعد از به دست آوردن خواهند داشت که آنها را برای خرید آن ماشین بسیار یاری می‌دهد.

البته باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که معمولاً با توجه به توافق طرفین این کار انجام خواهد شد و قانونی در این ارتباط وجود ندارد معمولاً بسیاری از افراد هستند که قبل از فروش خودرو کارشناسی فنی و رنگ آن را نیز گرفته و به خریداران محترم کمک زیادی در این امر می‌کنند.

کارشناسی خودرو

در محل شما

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *