آخرین قیمت بنزین الوچک

قیمت بنزین در ایران در سال ۱۴۰۲

قیمت بنزین شاید جنجالی ترین و پرچالش ترین موضوع همه دولت ها، به خصوص بعد از دهه هشتاد به‌شمار می‌رود. در این مطلب آخرین اخبار و تصمیمات رسمی درباره قیمت بنزین در ایران ارائه شده است.

اشتراک گذاری

فهرست مطلب

تغییرات قیمت بنزین آزاد و سهمیه تا سال ۱۴۰۲

قیمت بنزین به ازای هر یک لیتر می باشد.

زمان بنزین آزاد بنزین سهمیه
سال ۱۳۸۱ ۵۰ تومان
سال ۱۳۸۲ ۶۵ تومان
سال های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ ۸۰ تومان
سال های ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ ۱۰۰ تومان ۱۰۰ تومان
سال های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ ۷۰۰ تومان ۴۰۰ تومان
سال ۱۳۹۳ ۱۰۰۰ تومان ۷۰۰ تومان
سال های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷ ۱۰۰۰ تومان
سال های ۱۳۹۸ تا کنون (۱۴۰۲) ۳۰۰۰ تومان ۱۵۰۰ تومان

بنزین سوپر داریم ولی کم است

مهر ۱۴۰۲ – جواد اوجی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: در کلان شهرها در زمان وارونگی دما تلاش می کنیم سوخت یورو ۵ توزیع کنیم تا آلودگی هوای کمتری را شاهد باشیم. وی افزود: در خصوص اتصال کارت بانکی به کارت سوخت نیز در حال مطالعه هستیم و چندین دستگاه کارمشترک می کنند وهنوز قطعی نیست.

اوجی با بیان اینکه بنزین سوپر داریم ولی میزان آن کم است،گفت: با افزایش تولید گاز و تلاش برای رفع ناتراضی ها ان شاء الله امسال ناتراضی کمتری در گاز خواهیم داشت.

قیمت بنزین در برنامه هفتم توسعه

مهر ۱۴۰۲ : به گفته محسن زنگنه – سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم – اولا به دولت اجازه داده شده تصمیم بگیرد که سهمیه به خودرو و یا به افراد اختصاص یابد و دوم این که میزان سهمیه ۶۰ لیتر، ۱۰۰ لیتر یا ۳۰ لیتر باشد نیز جزو اختیارات دولت است. اما آن بنزینی که به عنوان یارانه‌ای به کارت ملی فرد یا برای خودرو واریز می‌شود، باید حفظ شود. حالا ممکن است شما بگویید که دولت در این پنج سال نمی‌تواند تغییر دهد؟ این برنامه پنج ساله است دولت می‌تواند لایحه بیاورد هر کدام از این بندها را در طول این پنج سال تغییر دهد اما تغییر آن سخت می شود آن وقت دیگر رأی دو سوم مجلس را می خواهد و اگر بخواهید بندهای برنامه را تغییر دهید باید دو سوم باشد پس اولین ویژگی ثبات اقتصادی است.

اسفند ماه قیمت بنزین آزاد تعیین می‌شود

شهریور ۱۴۰۲ : هادی بیگی‌نژاد، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس از تصمیم‌گیری برای قیمت بنزین در اسفند ماه خبرداد. بخش هایی از صحبت های بیگی نژاد را در ادامه می خوانید:

  • درخصوص افزایش قیمت بنزین برای سال آینده در بودجه سال ۱۴۰۳ تصمیم خواهیم گرفت، این تصمیم‌گیری هم در اسفندماه خواهد بود.
  • وقتی پالایشگاه جدیدی ساخته نشده و قیمت بنزین ارزان است، ناترازی در مصرف ایجاد می‌شود. چرا که سوخت یا قاچاق می‌شود یا وارد مصرف غیرسوخت می‌شود.
  • در جامعه ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم از همین بنزین استفاده می‌کنند. برخی مصرف بیشتری و برخی مصرف کمتری دارند. برای کسانی که کم مصرف هستند یک فکر داشته باشیم و برای پرمصرف‌ها هم تدبیری بیندیشیم. همه این موارد باید را در قالب بسته‌ای بررسی کنیم.
  • اگر دولت آن را کاهش یا افزایش دهد آسیب و دردسرهایی به دنبال دارد. باید به آسیب‌های آن هم فکر کنیم، مجموعه پتروشیمی که گاز را به قیمت مناسب دریافت می‌کند و تولید کالایی را انجام می‌دهد هم باید تغییر رفتاری در خود ایجاد کند اما این اتفاق نمی‌افتد و یکی از آسیب‌ها همین موضوع است

وزیر نفت درباره قیمت بنزین

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جواد اوجی روز چهارشنبه (۲۵ مردادماه) در حاشیه نشست هیئت دولت به خبرنگاران گفت:نشست خبری وزیر نفت قیمت بنزین

پیش از این بنده و همکارانم در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مصاحبه کردیم و برای صدمین بار تکرار می‌کنیم که هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت نیست

 

قیمت بنزین ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ + ویدئو

بهادری جهرمی سخنگوی دولت در خصوص شایعه سازی در مورد قیمت بنزین گفت: موضع دولت در دو سال گذشته بارها اعلام شده و هیچ موضع متفاوتی نبوده است.

 

کارشناسی خودرو

در محل شما

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *