021-91008004

کارشناسی خودرو رانا

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 10000 دستگاه رانا و راناپلاس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون بیشتر همکارامون، غیر از مهارت کارشناسی، تعمیرکار 206 هم بودند
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی خودرو رانا

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 10000 دستگاه رانا و راناپلاس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون بیشتر همکارامون، غیر از مهارت کارشناسی، تعمیرکار 206 هم بودند
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  کارشناسی خودرو رانا یکی از فعالیت های ضروری است که شما باید قبل از خرید خودرو نو و دست دوم این مدل انجام دهید. حتی اگر مدل صفر این اتوموبیل را از درب نمایندگی تحویل گرفتید در همان محل آن را کارشناسی کنید؛ زیرا ممکن است خودروهای امروزی دارای اشکالات در رنگ بدنه و یا اشکال های فنی باشند که باید تشخیص داده شود. فراموش نکنید در بازار بیمار خودرو ایران، افراد بسیاری هستند که به مشکلات آن دامن می زنند. به طور مثال یک سری مکانیک ها و یا صافکاری ها توانایی این را دارند که یک اتوموبیل تصادفی و یا دارای ایرادهای فنی را مانند اتوموبیل صفر و یا کم کارکرد اصلاح کنند. در این شرایط تنها کارشناس با یک سری ابزارها می تواند این مشکلات را شناسایی نماید.

   

  کارشناسی رنگ خودرو رانا

  در کارشناسی رنگ خودرو رانا، ابتدا بدنه به صورت چشمی بررسی می شود. کارشناسان حرفه ای در همان بازدید چشمی متوجه قسمت هایی که احتمال رنگ خوردگی دارند، خواهند شد. سپس دستگاه ضخامت سنج وارد عمل شده و ضخامت رنگ را در قسمت های مختلف بررسی خواهد کرد. علاوه بر این برای کارشناسی رنگ و بدنه قسمت های اصلی ماشین یعنی سقف، ستون و شاسی ها نیز به دقت بررسی خواهد شد تا هرگونه رنگ، تعویض یا صافکاری شناسایی شود. در ادامه می توانید چک لیست مواردی را که در کارشناسی رنگ و بدنه بررسی می شود، ملاحظه کنید.

   

  🔴چک لیست کارشناسی رنگ و بدنه خودرو رانا🔴

  در جلو سمت راننده

  در عقب سمت راننده در صندوق در موتور

  در جلو سمت شاگرد

  در عقب سمت شاگرد

  گلگیر جلو سمت راننده

  ستون جلو سمت شاگرد

  گلگیر عقب سمت شاگرد ستون عقب سمت راننده
  گلگیر جلو سمت شاگرد ستون جلو سمت راننده

  ستون عقب سمت شاگرد

  ستون وسط سمت راننده

  ستون وسط سمت شاگرد

  رکاب سمت راننده

  رکاب سمت شاگرد سقف شاسی جلو شاسی عقب

  کارشناسی رنگ خودرو رانا

  کارشناسی فنی خودرو رانا

  در کارشناسی فنی خودرو رانا موتور و قسمت های مختلف آن کامل بررسی خواهد شد. در ابتدا موتور در حالت سرد و گرم بررسی شده و از کارکرد موتور اطمینان حاصل می شود. همچنین روغن ریزی موتور، دمای موتور، سیستم خنک کننده و گیربکس بررسی می شود. در کارشناسی فنی آپشن ها نیز بررسی می شود تا کارکرد صحیح آن ها ارزیابی شود. در خصوص ویژگی های فنی این اتوموبیل نیز لازم است بدانید که از آنجایی که در شرایط تحریم کشور تولید و بومی سازی شده قطعاً یک سری ایرادهای فنی به صورت ثابت روی آن وجود دارد. از جمله این موارد می توان به استهلاک بالا، سیستم ضعیف دنده، مخصوصا در دنده عقب گرفتن و یک سری موارد دیگر اشاره کرد که در ادامه بیشتر بررسی خواهد شد.

  چک لیست بررسی قسمت های فنی شامل جدول زیر می شود:

   

  🔴چک لیست کارشناسی فنی خودرو رانا🔴

  خوردو به راحتی روشن میشود

  لرزش موتور واشر درب سوپاپ
  کارکرد صحیح خودرو دمای موتور و سیستم فن

  واشر سر سیلندر

  کمپرسور موتور

  زیر بندی نشت روغن گیربوکس

  کمپرسور موتور سرد و گرم

  صدای غیر عادی موتور

  نشت روغن هیدرولیک

  نشت روغن موتور تطبیق کارکرد با ظاهر خودرو

  رادیاتور

  باتری تست دیاگ

  دود اگزوز

   

  کارشناسی رانا دنده ای و کارشناسی رانا اتوماتیک

  در حال حاضر سه مدل رانا در بازار وجود دارد که شامل،  EL، LX و رانا پلاس خواهد بود. دو مدل اول دنده ای هستند و مدل پلاس نیز نیمه اتوماتیک می باشد. در خصوص کارشناسی هریک از مدل ها لازم است بدانید مراحل ثابت بوده و طبق موارد گفته شده در قسمت های فوق می باشد؛ اما هر یک از این مدل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و از آنجایی که در زمان تحریم مونتاژ شده اند، یک سری ایرادها روی هر سه مدل مشاهده می شود که کارشناسان به این موارد اشراف دارند. اگر قصد خرید رانا صفر را دارید باید از این معایب آگاه باشید و حتماً در زمان خرید مدل های صفر آن ها را به کارشناس نشان دهید. زیرا ممکن است برخی ایرادها با مراجعه به نمایندگی ها برطرف شوند و در نتیجه در زمان فروش افت قیمت را تجربه نکنید.

  کارشناسی فنی خودرو رانا

  کارشناسی رانا پلاس

  رانا پلاس جدیدترین مدل تولید شده برند رانا است. این مدل همانطور که اشاره کردیم نیمه اتومات است و برخی از ایرادهای مدل قبلی رانا در آن برطرف شده است.

  برای کارشناسی رانا پلاس ما در الوچک بدنه را به وسیله دستگاه ضخامت سنج بررسی کرده و سپس به سراغ قسمت موارد فنی می رویم. از لحاظ موتوری این مدل مانند دو مدل قبلی است با این تفاوت که یک دنده بیشتر دارد. از آنجایی که سیستم برق و قطعات این ماشین ضعیف است، شتابی که باید داشته باشد و ندارد.

  از جمله معایب دیگری که در کارشناسی رانا پلاس به کرات مشاهده شده سر و صدای زیاد در اتاق این اتوموبیل است.

  اما نقاط کور آیینه ها در این مدل بهبود یافته است.

  از آنجایی که این مدل آپشن های بیشتری را نسبت به مدل های قبلی دارد نیاز است که زمان بیشتری برای کارشناسی آن گذاشته شود. در ادامه می توانید جدول آپشن های این اتوموبیل را ملاحظه کنید.

   

  🔴آپشن های پلاس که در کارشناسی رانا پلاس بررسی می شود🔴

  کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

  قفل مرکزی با ریموت
  ایموبیلایزر

  کمربند ایمنی سرنشینان جلو سه نقطه‌ای

  فرمان تلسکوپی

  سیستم قطع سوخت خودکار

  سنسور دنده عقب

  تهویه دستی

  سیستم صوتی رادیوپخش

  قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل

  مه شکن جلو و عقب

  سیستم روشنایی ترک خودرو

  آینه‌های جانبی برقی راهنمادار

  تنظیم دستی صندلی راننده و سرنشین جلو

  شیشه بالابر برقی درها

  تنظیم پشت سری صندلی‌های جلو

  داخل رانا پلاس نیز نسبت به تولیدات دیگر ایران خودرو بسیار پیشرفت کرده که از جمله آن می‌توان به کنسول و داشبورد و طراحی متفاوت فرمان اشاره کرد.

   

  معایب طراحی ظاهری و بدنه رانا دنده ای و اتوماتیک

  رانا نیز مانند سایر مدل های تولید شده توسط ایران خودرو دارای بدنه ضعیف و بسیار آسیب پذیر است. یکی از معایب مهم دیگر اتاق بسیار کوچک آن است؛ زیرا طراحی این اتوموبیل برگرفته از پژو ۲۰۶ صندوقدار می باشد.

  🔸در طراحی داخلی نیز از متریال با کیفیت استفاده نشده و متاسفانه یکی از نقاط ضعف آن محسوب می شود.

  🔸یکی از معایب دیگر رانا عدم عایق بندی مناسب آن است به صورتی که وقتی داخل اتوموبیل می نشینید صداهای بیرون به راحتی شنیده خواهد شد.

  🔸مشکلات فنی متعدد در رانا آن را در بازار دست دوم تبدیل به اتوموبیلی بسیار ضعیف کرده است. از جمله این مشکلات فنی می توان به ضعف در سیستم سنسور اکسیژن، مشکلات برقی متعدد و عدم آب ‌بندی چراغ‌های جلو،  اشاره کرد.

  🔸از طرفی مشکل تعلیق خشک نیز از جمله مشکلات رایج این اتوموبیل می باشد.

   

  کارشناسی خودرو رانا در تهران

  برای دریافت کارشناسی خودرو رانا در تهران می توانید از خدمات الو چک استفاده کنید.  توجه داشته باشید تفاوتی ندارد قصد خرید مدل های کارکرده و یا مدل های صفر این اتوموبیل را دارید، در هر صورت نیاز است از خدمات کارشناسی بهره مند شوید. برای برخی خودروها مانند رانا که در بازار برای خرید و فروش محبوبیت کمتری نسبت به سایر اتوموبیل ها دارند، این خدمات بسیار ضروری تر است. زیرا اگر ماشین دارای ایراد باشد شاید مجبور شوید آن را به قیمتی بسیار پایین تر از قیمت واقعی به فروش برسانید. ما در الو چک این اطمینان را به شما می دهیم که اتوموبیل را در حالت صفر و کارکرده با ضمانت کارشناسی نماییم تا بعدها متوجه عیوب فاحش نشده و از همان ابتدا در جریان باشید.

   

  ☎برای دریافت کارشناسی خودرو رانا در محل با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس حاصل نمایید.☎

   

  خلاصه مطلب

  ما سعی کردیم در این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با کارشناسی رانا دنده ای، کارشناسی رانا اتوماتیک و کارشناسی رانا پلاس پاسخ دهیم. قبل از دریافت خدمات کارشناسی رانا لازم است از یک سری معایب این خودرو مطلع باشید که ما در این مطلب تمامی این اشکالات را بررسی کردیم. همچنین تفاوت و آپشن های رانا پلاس را نیز معرفی نمودیم. برای دریافت خدمات کارشناسی می توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید.

   

  🔗برای دانلود pdf این مطلب کلیک کنید.🔗