کارشناسی رنگ خودرو صفر الوچک

کارشناسی رنگ خودروهای صفر کیلومتر

اشتراک گذاری

فهرست مطلب

 

کارشناسی رنگ خودرو صفر الوچکاکثر مردم می دانند برای خرید خودروی کارکرده نیاز به کارشناس دارند اما خرید خودروی صفر به کارشناسی رنگ نیاز ندارد. متاسفانه با توجه به کلاهبرداری های زیادی که در زمینه خرید و فروش ماشین وجود دارد، باید تمامی خودروها کارشناسی شوند و از لحاظ معیارهای مختلف بررسی شوند. اما کارشناسی خودرو صفر کیلومتر خیلی آسان تر از کارشناسی خودروهای دست دوم است ولی با این حال باید تمام جوانب با دقت بسیار زیاد بررسی شود. با ما در این مقاله با عنوان کارشناسی خودروی صفر کیلومتر همراه باشید.

چرا خودروی صفر هم نیاز به کارشناسی رنگ دارد؟

با توجه به فروش خودرو در سامانه یکپارچه، در نظر مردم کارشناسی رنگ، موتور و به طور کلی مشخصات فنی خودرو صرفا برای خودرو هایی استفاده میشود که دست دوم و کارکرده باشند. اما متاسفانه کمتر برای خودروهای صفر مورد توجه قرار می گیرد! برخی صرفا مشاهده عددی زیر ۱۰۰ روی کیلومترشمار را سَندی بر صداقت گفتار فروشنده می گذارند و هیچ مشکلی وجود ندارد!

وقتی شما یک خودروی دست دوم یا کارکرده خریداری می کنید، شاید در بعضی از قسمت های آن جای خط و خش، رد کلید و … وجود داشته باشد. برخی از فروشندگان اتومبیل سعی می کنند تا پیش از فروش این مشکلات را برطرف کنند، اما ممکن است بگویند خودرو در بعضی قسمت ها رنگ شدگی دارد. اما افراد دیگر آنها را برطرف نمی کنند تا رنگ اصلی کارخانه را داشته باشد و خودرو به نام خودروی رنگ شده فروخته نشود.

آپشن ها و عملگرهای خودرو را کنترل کنید:

در برخی موارد خودروی صفر مورد نظر از نظر تیپ بندی و آپشن ها با عنوان ادعا شده در آگهی فروش متفاوت است و یا ممکن است عملکرد آنها در خودروی مورد نظر دچار اختلال باشد. به همین منظور توجه به آپشن ها در مرحل اول اهمیت بالایی دارد

کنترل بدنه خودرو:

از دیگر ایراد رنگ خودرو صفر، بدنه آنها می باشد که ممکن است در زمان تحویل خودرو و حین حمل و نقل توسط خودروساز و یا حتی چند کیلومتری  که فروشنده با آن رانندگی کرده پیش آمده باشد. شما در صورت بررسی نکردن این مورد، ضرر و زیان زیادی را متحمل میشوید. درمورد خودروهای خارجی یا وارداتی نیز احتمال وجود چنین اتفاقاتی وجود دارد. به طور مثال زمانی که اتومبیل را از کشتی به ساحل انتقال می دهند ممکن است که بدنه خودرو ضربه ببیند و یا دچار مشکل شود.

بایدها و نبایدهای کارشناسی خودرو ؟

تشخیص رنگ خودرو با آهنربا:
یکی از اشتباهات رایج خریداران خودروهای صفر کیلومتر این است که با یک نگاه سطحی و یا تست آهنربای درمورد رنگ شدگی ماشین نظر می دهند. اما بهتر است که از دستگاه تشخص رنگ دیجیتال استفاده شود و تا به طور دقیق از صحت و سقم رنگ اتومبیل آگاه شوید.

به کیلومتر شمار اعتماد نکنید!
یکی از متداول ترین روش ها برای بعضی از فروشندگان این است که کیلومتر خود را جا به جا می کنند و به نوعی کلاغ را رنگ می کنند و جای قناری می فروشند! با استفاده از دستگاه های پیشرفته و با مراجعه به کارشناس حرفه ای می توانید از کارکرد دقیق آن مطلع شوید. شما با کارشناسی صفر خودرو می توانید تمامی این موارد را در کمترین زمان و بهترین کیفیت انجام دهید.

به کارشناسی رنگ نمایشگاه داران اعتماد نکنید!
برخی از فروشندگان و صاحبان گالری های اتومبیل ادعا می کنند که هیچ کارشناس خودرویی به اندازه آنها مهارت ندارد و تجربه های زیادی در این زمینه دارند! عاقلانه است که از کارشناسانی غیر از آنها و متخصصینی که در مسائل بدنه و فنی خودرو مهارت دارند، کمک بگیرید.

به خرابی گیربکس اهمیت دهید!
اگر پس از تست های اولیه متوجه شدید که جعبه دنده خراب است، به سادگی از آن عبور نکنید! خرابی در این مورد و حتی در بعضی از خودروهای دیگر با هزینه قابل توجه ای، حل شدنی است که البته باید هزینه آن در معامله مشخص شود. ولی در بعضی از ماشین ها تعمیر کامل جعبه دنده به علت نبود برخی از قطعات امکان پذیر نیست.

کارشناسی خودرو

در محل شما

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *