کارشناسی خودرو ایرانی✅ضمانت نامه + {اعزام ۳۰ دقیقه}

  • ما تا کنون تجربه کارشناسی بیش از ۵۰ هزار خودرو را داشتیم
  • فاصله کارشناسان ما تا محل شما کمتر از ۱ ساعت می باشد
  • کارشناسی خودرو با ارائه ضمانت نامه کتبی انجام می شود

سوالی دارید ؟

کارشناسی خودرو ایرانی

کارشناسی خودرو ایرانی قبل از خرید ماشین ایرانی از نان شب هم واجب تر است. تجربه چندین ساله ما نشان میدهد که اکثر ماشین های ایرانی (صفر و کارکرده)برای پیاده سازی انواع کلک های فروش خودرو کاملا سازگار است. با دریافت خدمات کارشناسی خودرو ایرانی، می توانید از تمامی ایرادهای احتمالی باخبر شده و خودرو را به قیمت واقعی خریداری کنید. از آنجایی که افراد سودجوی بسیاری در بازار خودرو وجود دارند که ایرادها را کتمان می کنند، کارشناسی قیمت خودرو ایرانی شدیدا توصیه می شود. برای دریافت خدمات کارشناسی خودرو ایرانی در تهران می توانید با ما در تماس باشید.

آیتم های کارشناسی خودرو ایرانی

آیتم های کارشناسی خودرو ایرانی شامل موارد متعددی می شود که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

💥بررسی رنگ و بدنه

بسیاری از اتوموبیل ها ممکن است دارای زدگی، تصادف و آسیب روی بدنه باشند که توسط افراد عادی قابل تشخیص نیست. به همین دلیل در کارشناسی خودرو ایرانی در تهران این موارد بررسی خواهد شد. در این مرحله، تشخیص رنگ، تشخیص تعویض قطعات، تشخیص آسیب روی بدنه، تعویض قطعات بدنه استوک و فابریک، انجام خواهد شد. سایر آیتم ها شامل موارد زیر است:

🔸زنگ زدگی

🔸دفرمه شدن

🔸خوردگی

🔸رنگ شدگی و…

🔸بررسی شاسی و ستون‌های خودرو

🔸رنگ شدگی بدنه خودرو

🔸بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

🔸کارشناسی شاسی و ستون‌ها

💥بررسی فنی و موتوری

کارشناسی خودرو ایرانی شامل بررسی فنی و موتوری خودرو نیز خواهد شد. در این مرحله مواردی همچون، کار کرد صحیح موتور، روغن سوزی ، روغن ریزی، تست گیربکس، واشر سرسیلندر، باطری و دینام، ایربگ ها، هرگونه صدای اضافی و… بررسی خواهند شد.

💥بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

گاهی پیش می‌آید که در طی یک تصادف، میزان خسارت و ضربه وارده تا حدی زیاد است که باید آن قسمت را به طور کلی تعویض نمود! در چنین شرایطی نمی‌توان منکر کاهش قیمت خودرو شد.تعویض قطعات بدنه خودرو در ایران مرسوم نیست اما درکشورهای خارجی امری مهم شناخته می‌شود. زیرا آن‌ها معتقدند سلامت و استحکام قطعات تازه تعویض، زیاد خواهد بود.

تشخیص قطعه تعویضی نیز مثل بررسی‌های دیگر کار مشکلی‌ است. برای کارشناسی خودرو و تشخیص قطعه‌ای که تعویض شده، به یک متخصص ماهر نیاز است.گاهی این قطعه از روی یک خودرویی باز شده و روی خودروی مربوطه بسته می‌شود. از آنجا قطعه انتخابی کیفیت و نوع رنگ مشابهی با قطعه‌ی قبلی خودرو دارد تشخیص آن به شدت سخت می‌شود. در چنین شرایطی تنها کارشناس خرید خودرو است که می‌تواند با شم کارشناسی‌اش ( کارشناسی بدنه خودرو) این موضوع را تشخیص دهد.

اگر قصد خرید خودرو دست دوم دارید و نمی‌دانید قبل از خرید چه مواردی را باید بررسی کنید، استفاده از خدمات کارشناسی خودرو ایرانی توصیه می شوذ.

قیمت کارشناسی خودرو ایرانی

💥کارشناسی فنی، موتور و گیربکس

یکی از پرچالش ترین قسمت ها در کارشناسی خودرو ایرانی، بررسی فنی اتوموبیل است. در این مرحله کارشناس تمامی مشکلات از قبیل صداهای غیرطبیعی، لرزش ها و … را شناسایی خواهند کرد.

کارشناسی فنی و موتور از چهار قسمت اصلی تشکیل شده‌است که شامل موارد زیر می شود:

🔸کارشناسی موتور

🔸بررسی گیربکس

🔸کارشناسی جلوبند

🔸تست دیاگ‌‎

💥کارشناسی گیربکس

گیربکس یکی از قسمت های مهم در تمامی اتوموبیل ها است؛ زیرا موتور قدرت را از طریق کلاج و گیربکس به چرخ‌ها انتقال می‌دهد. اگر این بخش کارکرد درستی نداشته باشد، در مصرف سوخت و هزینه‌های جاری خودرو تاثیر بسیاری خواهد داشت.

خودروهای دنده اتومات نیز سیستم گیربکی و توربو دارند که نیاز به دقت و مهارت خاص دارد. به دلیل وجود حسگرهای هیدرولیکی و مکانیکی گران قیمت نیاز به کارشناسی دقیق تری می باشد.کارشناس باید تمامی حالات گیربگس اعم از اتومات و دستی بودن را بررسی نماید.

💥برسی کارکرد کیلومتر

همانطور که می دانید امروزه بسیاری از اتوموبیل ها توسط افراد سودجو دستکاری شده و ممکن است کیلومترهای دستگاه ها کم و زیاد شوند. کارشناسی خودرو ایرانی می تواند این موضوع را تشخیص دهد.

💥تست دیاگ

امروزه سیستم بسیاری از اتوموبیل ها روی قطعه ای به نام ای سی یو پیاده سازی شده و به همین دلیل ابزارهای متنوعی برای بررسی سیستم های برقی توسعه داده شده است. از جمله این موارد می توان به دیاگ اشاره کرد که مواردی همچون، عملکرد سنسور ها، پارامتر های موتور و گیربکس، میزان مصرف سوخت، عملکرد ایربگ ها، خطاها و مشکلات را بررسی می کند.

ای سی یو یکی از قطعات بسیار مهم اتوموبیل ها است و روی آن اطلاعات زیر ثبت می شود:

🔸میزان مسافتطی شده

🔸عمل کردن سنسور ضربه

🔸بررسی کیسه‌های هوا

🔸تعمیرات اساسی موتور

🔸میزان مصرف سوخت و…

تمامی این اطلاعات تنها توسط دستگاه دیاگ قابل خواندن خواهد بود.

💥تست رانندگی

در تست رانندگی نیز مواردی همچون، ترمزها، گیر بکس، جلوبندی و سیستم ایمنی بررسی می شود.

💥قیمت گذاری

در نهایت کارشناسی قیمت خودرو ایرانی انجام خواهد شد تا احتمال هرگونه کلاهبرداری حذف شود.

💥ارائه برگه گزارش و ضمانت کارشناسی

پس از انجام کارشناسی خودرو ایرانی در تهران یک برگه مکتوب ارائه خواهد شد که معتبر است.

دلایل نیاز به کارشناسی خودرو ایرانی

کارشناسی خودرو ایرانی یکی از موارد ضروری و بسیار مهم در دنیای معاملات خودرو امروز است. بسیاری از اتوموییل های دست دوم و حتی نو ممکن است دارای عیوبی باشند که توسط افراد عادی قابل تشخیص نیست. به همین دلیل باید در کارشناسی خودرو ایرانی این عیوب شناسایی شده و برطرف شود.

به طور مثال ممکن است کیلومتر خودرو دستکاری شده و یا بدنه دارای زدگی و آسیب باشد که تنها توسط برخی ابزارها قابل شناسایی است.

در کارشناسی خودرو ایرانی در تهران بسیاری موارد بررسی خواهد که شامل، ۴۳۵ آیتم است.

انجام خدمات کارشناسی خودرو در محل نیز یکی دیگر از مزایای بررسی خودروها است.

کارشناسی و بازدید از خودرو شرط لازم خرید بیمه بدنه است که به همین دلیل کارشناسی خودرو ایرانی را ضروری خواهد کرد. تمامی خودروها دارای دو بیمه نامه هستند که شامل، بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه می شود. برای بیمه بدنه ابتدا سلامت خودرو توسط کارشناس بررسی شده و سپس صادر خواهد شد.

کارشناسی قیمت خودرو ایرانی

قوانین کارشناسی رنگ خودرو

یکی از موارد بسیار مهم در کارشناسی خودرو ایرانی، بررسی رنگ خودرو است. برای بررسی رنگ ابتدا سطح خودرو به صورت سطحی بررسی خواهد شد و سپس با استفاده از یک سری دستگاه ها به صورت تخصصی تمامی عیوب بررسی خواهد شد. این ابزارها شامل موارد زیر است:

🔸استفاده از دست

🔸استفاده از آهن ربا

🔸استفاده از دوربین عکاسی

🔸استفاده از دستگاه تشخیص رنگ

🔸استفاده از چشم غیر مسلح

بررسی ستون خودرو در کارشناسی خودرو ایرانی

یکی از قسمت های مهم خودرو که در کارشناسی خودرو ایرانی به آن توجه ویژه ای می شود، ستون ماشین است. ستون ماشین از قسمت سقف تا کنار شیشه‌ها کشیده شده‌اند. ستون خودرو در ماشین‌های مختلف متفاوت است و باید با توجه به نوع و کارکرد ماشین توسط کارشناس ماشین بررسی شود.

ماشین موتور تعویض بخریم یا نه؟

در کارشناسی خودرو ایرانی در تهران یکی از مواردی که بررسی می شود، موتور ماشین است. به همین دلیل عموماً در مراحل کارشناسی خودرو ایرانی در تهران به این سوال پاسخ داده می شود که آیا موتور ماشین تعویض شده است و اگر تعویض شده باشد، ارزش خرید دارد یا خیر. به صورت کلی لازم است بدانید در شرایط خیلی پیچیده موتور تعویض می شود و پیشنهاد تعویض موتور به راحتی صادر نخواهد شد. در خصوص ارزش خرید نیز کاملا بستگی به وضعیت اتوموبیل و بررسی های انجام شده توسط کارشناسی خودرو ایرانی در تهران دارد.

قیمت کارشناسی خودرو ایرانی

برای قیمت کارشناسی خودرو ایرانی نمی توان عدد ثابتی را در نظر گرفت؛ زیرا این موضوع به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت. حتی دیده شده کارشناسی قیمت خودر ایرانی در تهران و در شهرهای دیگر می تواند متفاوت باشد و با هزینه متفاوتی انجام شود.

مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در کارشناسی قیمت خودرو ایرانی شامل موارد زیر می شود:

🔸برند ماشین

🔸محل زندگی

🔸مدل ماشین

هنگام ثبت درخواست برای کارشناسی نیاز است یک سری مشخصات کاملا دقیق وارد نمایید تا کارشناسی قیمت خودرو ایرانی به درستی و دقیق انجام شود.

۵ نکته ای که قبل از بازرسی خودرو باید بدانید

برای بسیاری از مردم، نداشتن ماشین بسیار مشکل است، به همین دلیل مهم است که مطمئن شوید ماشین شما در جاده مشکلی نخواهد داشت. حفظ یک وسیله نقلیه ایمن و قابل اعتماد برای ایمن نگه داشتن جاده ها برای همه و اطمینان از اینکه می توانید با خیال راحت به مقصد خود برسید، مهم است. قوانین کشور ما همه خودروها را ملزم می کند که بازرسی های ایمنی را پشت سر بگذارند تا اطمینان حاصل شود که آنها بر اساس آخرین استانداردهای ایمنی خودرو به روز هستند.

نکاتی که قبل از بازرسی خودرو باید بدانید:

  1. آنچه در طول بازرسی اتفاق می افتد

بازرسی خودروی شما احتمالاً شامل بررسی تمام اجزا و سیستم‌های اصلی خودرو، از جمله موتور، گیربکس، ترمز، فرمان، تعلیق و سیستم‌های آلایندگی است. علاوه بر این، مهم است که تایرهای خودرو را از نظر فشار هوا، عمق آج و الگوهای سایش مناسب بررسی کنید.

علاوه بر این، هر گونه ویژگی ایمنی، مانند چراغ ها و برف پاک کن ها، باید برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها بررسی شود. در نهایت، تکنسین باید سطح مایع خودرو از جمله روغن ترمز، روغن و مایع خنک کننده و همچنین فیلتر هوا و شمع های خودرو را نیز بررسی کند. با انجام این مراحل، می توان اطمینان حاصل کرد که وسیله نقلیه آنها به درستی برای بازرسی آماده شده است و رانندگی ایمن است.

  1. ترمز

وقتی صحبت از ترمزها می شود، بازرسان مطمئن می شوند که همه ترمزها، از جمله ترمز دستی، به طور عادی کار می کنند. بسیاری از مواقع که خودروها برای بازرسی وارد می شوند، به آنها گفته می شود که ممکن است به یک تنظیم ساده ترمز دستی نیاز داشته باشند.

گاهی اوقات ممکن است آسیب های گسترده تری وجود داشته باشد که ممکن است شما را ملزم به تعویض کفشک های ترمز دستی یا کابل شکسته کند. قبل از شروع بازرسی، به ترمز دستی خود نگاهی دقیق بیندازید تا مطمئن شوید که به درستی کار می کند.

  1. تایرها

یکی دیگر از خرابی های رایج در بازرسی خودرو مربوط به لاستیک ها است. لاستیک ها یکی از مهم ترین اجزای ایمنی در وسایل نقلیه شما هستند و بازرسان احتمالا آنها را به دقت مورد بررسی قرار می دهند. طبق قوانین کارولینای شمالی، همه لاستیک ها باید در شرایط خوبی باشند و باید حداقل ۲/۳۲ اینچ از عمق آج باقی مانده باشند.

خودروهایی که این استاندارد را رعایت نمی کنند ممکن است از بازرسی عبور نکنند، به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از رفتن به بازرسی، نگاهی به لاستیک های خود بیندازید. همچنین ممکن است به دلیل بریدگی ها یا گیرهایی که طناب ها یا برجستگی ها یا گره هایی را که توسط آج نمایان می شوند، عبور نکنید، بنابراین به دنبال آن ها نیز باشید.پ

کارشناسی خودرو ایرانی در تهران

  1. ویندوز و برف پاک کن

در یک مرحله از بازرسی، تکنسین ها شیشه ها و برف پاک کن های شیشه جلوی شما را بررسی می کنند تا مطمئن شوند که با قوانین داخل کشور مطابقت دارند. وقتی صحبت از پنجره ها می شود، اصلی ترین چیزی که تکنسین ها به آن نگاه می کنند رنگ آمیزی است. هر گونه عبور نور پنجره ۳۱٪ یا کمتر، بازرسی ناموفق خواهد بود.

برف پاک کن ها برای تایید درست کارکردن آنها بررسی می شود. یک برف پاک کن در حال کار باید آزادانه حرکت کند و باید توسط راننده وسیله نقلیه کنترل شود.

آنها همچنین بررسی می کنند که برف پاک کن های شما به اندازه کافی قدرتمند هستند تا باران، برف و سایر مواد احتمالی را بدون آسیب دیدگی پاک کنند. در نهایت، آنها با بررسی بریدگی، پارگی یا لاستیک مفقود، به تیغه ها نگاه می کنند.

  1. بوق

بوق شما یکی از جنبه های بازرسی است که بسیاری از صاحبان خودروهای جدید نادیده می گیرند. قبل از بازرسی، به دنبال سیم های در معرض یا فرسوده اطراف بوق باشید. همچنین باید مطمئن شوید که بوق از حداقل ۶ متری از خودرو شنیده می‌شود، بدون اینکه صدای غیرعادی شدیدی ایجاد شود.

کارشناسی قیمت خودرو ایرانی

برای کارشناسی قیمت خودرو ایرانی باید عوامل متعددی را در نظر داشته باشید. زیرا هر کدام تاثیر متفاوتی روی قیمت خودرو خواهند داشت. در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

تاثیر وضعیت بدنه خودرو کارکرده در قیمت

یکی از مهم ترین موارد در قیمت خودرو، بدنه است. زیرا بدنه اتوموبیل اولین موردی است که هنگام مشاهده اتوموبیل به چشم می خورد. تفاوتی هم ندارد که خودرو مدل بالا یا پایین باشد.

مدل خودرو و شرکت سازنده

روی قیمت نهایی خودرو، موارد بسیاری تاثیر دارد که یکی از آن ها مدل خودرو و شرکت سازنده است. هرچه مدل خودرو بالاتر باشد، ارزش خرید آن بیشتر بوده و قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

رنگ خودرو

جالب است بدانید در خودروهای داخلی، رنگ های سفید، نوک مدادی و مشکی طرفداران بسیاری دارد. به همین دلیل خودروهای با این رنگ ها قیمت بالاتری خواهند داشت.

کمی قبل تر به تاثیر رنگ اتومبیل برروی تخمین قیمت خودرو کارکرده اشاره کردیم، که این موضوع در کشور ما برخلاف سایر کشورها تعیین می شود. در بازار خودرو کشور اتومبیل های سفید، نوک مدادی و مشکی طرفداران بیشتری نسبت به سایر رنگ ها دارند و در نتیجه خرید و فروش این رنگ ها راحت تر صورت می گیرد؛ زیرا طالب و خریدار آن ها به طرز شگفت انگیزی بیشتر از سایر رنگ ها است.

وضعیت شاسی ها

شاسی قطعات اتوموبیل را نگهداری می کند و در تمامی اتوموبیل ها شاسی جلو عقب وجود دارد. در برخی اتوموبیل ها به دلیل تصادف و یا ناهمواری های جاده ممکن است در شاسی مشکل به وجود بیاید. حتی بعد از تعمیر نیز ممکن است شاسی کیفیت سابق را نداشته باشد و به همین دلیل روی قیمت خودرو تاثیرگذار خواهد بود.

جمع بندی

کارشناسی خودرو ایرانی قبل از خرید تمامی اتوموبیل ها نو و دست دوم توصیه می شود. توجه داشته باشید که با کارشناسی خودرو ایرانی در تهران می توانید از بسیاری هزینه های غیرقابل پیش بینی جلوگیری کرده و اتوموبیل خود را به قسمت واقعی بخرید. به علاوه خدمات کارشناسی قیمت خودرو ایرانی نیز به صورت تخصصی ارائه می شود که می توانید به صورت دقیق قیمت خودرو را تخمین بزنید. برای دریافت مشاوره در رابطه با قیمت کارشناسی خودرو ایرانی می توانید با ما در تماس باشید.

برای دانلود pdf این مقاله کلیک کنید.