021-91008004

کارشناسی ام وی ام X22

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی ام وی ام X22

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  ام وی ام  x22 اسپرت یکی از محصولات اقتصادی است که نباید از آن انتظار عالی بودن در تمامی زمینه ها را داشته باشید. در واقع مفهوم اقتصادی بودن به همین معناست که یک محصول نمی تواند در تمامی زمینه ها دارای رتبه یک و عالی باشد. به طور مثال خودروداچیا روی قسمت فنی توجه بیشتری داشته و توجه کمتری به آپشن های آن شده است.

  در ام وی ام x22 نیز ما می بینیم که روی آپشن ها و ظاهر اتوموبیل توجه بیشتری نسبت به قسمت های فنی گذاشته شده است. اگر قصد خرید این اتوموبیل را دارید نیاز است با دریافت خدمات کارشناسی خودرو ام وی ام x22 اسپرت از ویژگی های مثبت و منفی آن اطلاعات کافی را بدست آورید.

  کارشناسی خودرو ام وی ام x22

  در خصوص کارشناسی خودرو ام وی ام x22 اسپرت باید به شما بگوییم که این محصول یکی از نسخه های جوان پسند و خانوادگی  X33 محسوب می شود. ویژگی های فنی آن شبیه به نسخه هاچبک در مدل ۳۱۵ می باشد با این تفاوت که ارتفاع بیشتر و ظاهر زیباتری دارد.

  خودرو ام وی ام x22 در دو نسخه با جعبه‌دنده ۴ سرعته اتوماتیک و ۵ سرعته دستی عرضه می شود. از نظر فروش نیز به نسبت فروش خوبی داشته و خدمات پس از فروش نشان می دهد که قطعات آن نیز در بازار کم نبوده و مشتریان نگرانی از بابت تامین قطعات نخواهند داشت.

  کارشناسی ام وی ام x22

  مزایای ام وی ام x22:

  نکات مثبت این خودرو در داشتن ظاهر نسبتا مدرن و زیبا و آپشن های خوب خلاصه می شود؛ که در ادامه بیشتر بررسی می کنیم.

  دارای تجهیزات رفاهی متنوع

  به صورت کلی بیشتر خودروهای چینی دارای تجهیزات رفاهی خوبی هستند. ام وی ام X22 نیز از جمله این محصولات است امکانات رفاهی به نسبت خوبی را دارا می باشد.

  آپشن‌های ام وی ام X22 شامل نمایشگر ۸ اینچی، سنسور پارک، دوربین دید عقب، سانروف، کامپیوتر سفری، روکش‌های دو رنگ صندلی‌ها، کروز کنترل، رینگ‌های آلومینیومی، کنترلرهای سیستم صوتی و کروز کنترل روی فرمان، کیسه هوا و کمربند ایمنی سه نقطه‌ای  می باشد.

  خودروی کم مصرف

  اگر به دنبال محصولی هستید که مصرف سوخت خوبی داشته باشد، ام وی ام x22 پیشنهاد ما به شما است. ام وی ام x22 در لیست اتوموبیل های کم مصرف چینی قرار دارد.

  طراحی شیک و جوان پسند

  همانطور که در مقدمه اشاره کرده بودیم ام وی ام x22 از جمله محصولات شیک و دارای طراحی ظاهری عالی است که بسیاری از افراد ابتدا به دلیل طراحی ظاهری آن را انتخاب می کنند

  معایب ام وی ام x22:

  از جمله مهم ترین معایب ام وی ام x22 می توان به این مورد اشاره کرد که این محصول از نظر فنی ضعیف است و به اندازه طراحی ظاهری به ویژگی های فنی آن توجه نشده است.

  لوازم و قطعات گران قیمت

  اگرچه لوازم و قطعات این محصول نایاب و کمیاب نیستند؛ اما قیمت بالایی دارند و ممکن است هزینه های تعمیر این مدل بسیار بالا باشد.

  موتور و شتاب ضعیف

  موتور X22 دارای ۱۰۵ اسب بخاربوده و وزن اتوموبیل نیز ۱۲۵۰ کیلوگرم است. با این توصیفات بعید هم نیست که شتاب این خودرو کم بوده و در سربالایی هم مخصوصا راننده این موضوع را به خوبی متوجه خواهد شد.

  گیربکس اتوماتیک نه چندان خوب

  در کنار موتور ضعیف x22، عملکرد نامطلوب گیربکس نیز از جمله نکات منفی آن محسوب می شود. ام وی ام X22 به دو گیربکس ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک عرضه می‌شود تفاوت قیمت دارند.

  کیفیت پایین متریال کابین

  مورد بعدی که می تواند از جمله نقاط ضعف آن محسوب شود، کیفیت پایین متریال کابین می باشد. متریال کابین این محصول از پلاستیک خشک و بی کیفیت می باشد.

  فضای تنگ کابین خودرو

  اگرچه از بیرون ابعاد این محصول خیلی کوچک به نظر نمی آید؛ اما در داخل فضای معمولی و نسبتا کوچکی را در اختیار سرنشینان قرار می دهد. این مورد در بیشتر خودروهای چینی مشاهده می شود.

  سواری نسبتا خشک

  این خودرو در عبور از پیچ ها ضعیف عمل کرده و گفته می شود سواری نسبتا خشکی را دارد. به همین دلیل گفته می شود برای جاده های صعب العبور و یا مسیرهای طولانی اتوموبیل مناسبی نیست.

  کارشناسی رنگ ام وی ام x22 اسپرت

  یکی از مراحل کارشناسی خودرو، کارشناسی رنگ است. در این مرحله کارشناس این موضوع را که آیا خودرو دارای رنگ شدگی هست یا خیر بررسی خواهد کرد. این مرحله از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد؛ زیرا در گذشته تشخیص رنگ شدگی ها بسیار ساده تر بود و کارشناسان می توانستند با استفاده از چشم به راحتی آسیب های روی بدنه را تشخیص دهند؛ اما امروز نیاز به ابزارهای پیشرفته تری می باشد تا این موضوع تشخیص داده شود.

  به علاوه بسیاری از افراد و بنگاه دارها سعی دارند ایرادهای محصولات فروشی خود را پنهان کنند تا بتوانند با قیمت بیشتری آن ها را به فروش برسانند. در ادامه ابزارهای مهم برای تشخیص رنگ شدگی ها را بررسی خواهیم کرد.

  کارشناسی فنی ام وی ام x22

   

  ۱. تشخیص رنگ خودرو با چشم

  بسیاری از کارشناسان با استفاده از چشم بدون وسیله توانایی تشخیص رنگ شدگی ها را دارند. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه این کار را انجام می دهند.

  تفاوت رنگ

  برای تشخیص رنگ شدگی با چشم، یکی از مهم ترین نشانه ها تفاوت رنگ است. قسمت هایی از اتوموبیل که دارای رنگ شدگی است، یعنی قبلا آسیب دیده و مجددا رنگ شده است. این تفاوت رنگ در صورتی که کارشناس ماهر باشد، قابل تشخیص خواهد بود.

  عکس گرفتن

  روش بعدی که در تشخیص با چشم استفاده می شود، عکس گرفتن از خودرو می باشد. در این روش کارشناس در قاصله مشخصی از خودرو ایستاده و از قسمت های مختلف آن با دوربین با کیفیت عکس می گیرد. سپس می تواند تفاوت رنگ را در قسمت های مختلف تشخیص دهد.

  پاشیدگی رنگ در جاهایی که نباید باشد

  یکی از تفاوت های مهم خودروهای دارای رنگ و بدون رنگ، در قسمت لبه های داخلی است. خودروهایی که در کارخانه ها رنگ می شوند، در لبه های داخلی دارای رنگ نیستند؛ اما اگر خودرویی دارای آسیب باشد ممکن است پس از رنگ شدن در قسمت های لبه آن نیز نشانه های رنگ شدگی مشاهده شود. مورد بعدی نوار فانتومی است که توسط برخی از نقاش ها استفاده می شود و بعد از برداشتن آن رد روی خودرو باقی خواهد ماند

  اصطلاح پوست پرتقالی

  این اصطلاح برای مواقعی است که کیفیت رنگ شدگی پایین است وممکن است قسمت های رنگ شده دارای اشیاء ریز چسبیده و یا غبار باشند که نشان می دهد خودرو دارای رنگ است.

  پریدگی یا پوسته شدن رنگ

  رنگ های کارخانه هیچگاه پوسته پوست نشده و رنگ پریدگی پیدا نمی کنند. پس اگر این حالت را روی اتوموبیل مشاهده کردید نشان دهنده رنگ شدگی است.

  انعکاس تصاویر

  اگر انعکاس تصویر شما روی اتوموبیل به صورت موج دار است یعنی آن قسمت از اتوموبیل دارای رنگ شدگی می باشد.

  اثر سنباده

  وجود رد صافکاری یا سنباده در قسمت‌های مختلف مخصوصا در لبه‌ها از جمله لبه گلگیرها نشان دهنده اثر سنباده است و این یعنی خودرو دارای رنگ شدگی می باشد.

  ۲. تشخیص رنگ خودرو با دست کشیدن روی بدنه

  در این روش کارشناس با دست کشیدن روی بدنه می تواند آسیب های احتمالی را تشخیص داده و یا نقاط مشکوک را که دارای رنگ شدگی هستند، شناسایی نماید.

  برای تشخیص رنگ با دست کشیدن کارشناس از نوک انگشتان خود بیشتر استفاده کرده و سعی می کند کیفیت و بافت رنگ را تشخیص دهد.

  در صورت استفاده از سنباده کارشناس احساس زبری بافت را متوجه خواهد شد.

  در صورتی که رنگ کارخانه باشد، کارشناس هیچ احساس زبری دریافت نکرده و بافتی کاملا نرم و صاف را مشاهده خواهد کرد.

  ۳. تشخیص رنگ خودرو با آهنربا

  در صورتی که بدنه اتوموبیل از آهن و فولاد باشد، می توانید به سادگی قرار دادن آهنربا روی بخش های مختلف خودرو متوجه ضخامت رنگ شوید. اگر ضخامت رنگ بالا باشد، آهنربا جذب نکرده و یا جذب کمتری خواهد داشت.

  ۴. تشخیص رنگ ماشین با استفاده از ابزارهای کارشناسی

  یکی از پیشرفته ترین دستگاه هایی که برای تشخیص رنگ خودرو استفاده می شود، دستگاه تشخیص رنگ دیجیتال است. این دستگاه به صورت عددی می تواند ضخامت رنگ را گزارش دهد که اگر از میزان طبیعی بیشتر باشد، یعنی آن قسمت دارای رنگ شدگی است.

  ما در الو چک ترکیبی از این روش ها را برای کارشناسی رنگ ام وی ام x22 اسپرت استفاده خواهیم کرد.

   

  برای دریافت کارشناسی خودرو ام وی ام x22 در محل با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.

   

  طراحی داخلی و نمای بیرونی x22

  داخل ام وی ام X22 از نظر طراحی اسپرت است و زیبایی خاص خود را دارد. البته استفاده کننده با مشاهده متریال بی کیفیت از این زیبایی دلسرد خواهد شد. به علاوه در طراحی داخلی این محصول مشاهده می شود ارگونومی صندلی ها چندان مطلوب نیست و حس خوبی به سرنشین منتقل نخواهد کرد.

  از جمله ویژگی های مثبت داخل کابین می توان به استفاده از خطوط شکسته و جسورانه، رنگ‌بندی اسپرت و آپشن‌های قابل قبولی نظیر سانروف و نمایشگر بزرگ مرکزی اشاره کرد.

  مورد بعدی نشانگر پشت آمپر است که سرعت سنج و دور شمار در خلاف جهت یکدیگر حرکت می کنند. این طراحی نسبت به طراحی های دیگر جدیدتر است اگرچه برخی افراد آن را خیلی زیبا نمی بینند.

  کارشناسی رنگ ام وی ام x22

   

  کارشناسی فنی ام وی ام x22 اسپرت

  از آنجایی که این اتوموبیل محصولی اقتصادی است، توجه چندانی به ویژگی های فنی آن نشده و از نظر فنی کاملا معمولی است.

  از لحاظ فنی می توان ویژگی های این محصول را بسیار شبیه به ام وی ام ۳۱۵ دانست.

  البته نیاز است بدانید سایر رقبای X22 نیز از نظر قدرت و گیربکس شرایط چندان خوبی ندارند و شتاب آن ها بسیار معمولی است.

  گفته می شود نسخخ دنده ای این اتوموبیل وضعیت به نسبت بهتری نسبت نسخه اتوماتیک دارد؛ اما این وضعیت بهتر به معنای ایده آل بودن از نظر فنی نیست و تنها کمی این محصول بهتر است.

  البته این محصول از نظر تجربه رانندگی نیز کاملا معمولی است و گفته می شود به علت ارتفاع بیشتر از رقبایش از سطح زمین، در پیچ‌های تند دچار حرکات الاکلنگی و کم فرمانی خواهد شد. این مورد از آنجایی که می تواند منجر به بروز حوادث شود در مدل های بعد از سال ۹۷ کمی بهبود یافته بود.

  مشخصات فنی موتور ام وی ام X22

  ام وی ام x22 اسپرت اتوموبیلی با طول ۴۲۰۰ میلی متر و عرض ۱۷۶۰ میلی متر است.

  با توجه به اطلاعاتی که موجود می باشد، حداکثر سرعت نمونه مجهز به گیربکس اتوماتیک برابر با ۱۶۰ کیلومتربرساعت بوده و این رقم برای خودروی تجهیز شده با جعبه دنده دستی تا ۱۷۰ کیلومتر خواهد رسید. میزان مصرف سوخت ترکیبی مدل اتوماتیک ایکس ۲۲ پرو برابر با ۶.۱ لیتر برصد کیلومتر است. این عدد برای خودروی مجهز به گیربکس دستی معادل ۵.۹ لیتر تعیین شده است. استاندارد ام وی ام X22 نیز یورو ۵+ است.

  از آنجایی که این اتوموبیل در دسته محصولات اقتصادی قرار می گیرد، نباید انتظار داشته باشید موتور آن خیلی قوی باشد. این محصول قادر به تولید حداکثر قدرت ۱۰۵اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۳۵ نیوتن متر در دور موتور ۲۷۵۰ دور در دقیقه خواهد بود.

  شتاب آن نیز در ۱۵ ثانیه تعیین شده و می تواند با حداکثر سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت براند.

  در جدول زیر می توانید سایر مشخصات فنی آن را مشاهده نمایید:

  🔴جدول مشخصات فنی ام وی ام X22🔴
  کشور سازنده چین
  حجم موتور ۱۴۹۷ سی سی
  قدرت موتور (اسب بخار) ۱۰۵ اسب بخار
  گشتاور (نیوتن متر) ۱۳۵ نیوتن متر
  تعداد سیلندر ۴
  تعداد سوپاپ ۱۶
  شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۱۲.۷ ثانیه
  حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت
  گیربکس ۴ دنده اتوماتیک
  دیفرانسیل جلو
  کلاس بدنه کراس اوور
  ابعاد ۴۲۰۰*۱۷۶۰*۱۵۷۰ میلی متر
  فاصله محوری ۲۵۵۵
  وزن خودرو ۱۲۲۰ کیلوگرم
  مصرف سوخت

  ۶.۱ ترکیبی لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

  (ادعای شرکت خودرو سازی)

  حجم باک ۵۰ لیتر
  امکانات ایمنی ترمز ABS – ترمز EBD – ایربگ راننده و سرنشین – سنسور عقب – دی لایت
  امکانات و آپشن ها تهویه دستی – مانیتور ۸ اینچی – کروز کنترل – دوربین عقب – سانروف – سیستم صوتی با ۴ بلندگو و ورودی‌های، Bluetooth، USB، MP۳ – MirrorLink، آینه‌های جانبی تنظیم برقی – تریم داخلی مشکی نارنجی – سقف مشکی

   

  امکانات و تجهیزات ام وی ام X22

   امکاناتی که در ام وی ام X22 وجود دارد به نسبت مدل های هم رده خودش قابل قبول تر و بیشتر است. به طور مثال اگر بخواهیم امکانات آن را با رنو مقایسه کنیم، مشاهده خواهیم کرد که مواردی همچون، ترمزهای چهار چرخ دیسکی مجهز به ABS و EBD، کیسه هوا برای سرنشینان جلو، سنسورهای پارک، نمایشگر چند منظوره ۸ اینچی لمسی مجهز به رهیاب ماهواره‌ای، بلوتوث و دوربین دنده عقب، امکان انتخاب حالت‌های رانندگی ECO و Sport، چراغ‌های روشنایی در روز، تهویه الکتریکی، سانروف برقی، صندلی‌های چرمی و کروز کنترل، در آن نصب شده که نسبت به مدل هم رده خودش یعنی رنو کامل تر است.

  در جدول زیر می توانید آپشن های این اتوموبیل را به صورت کامل مطالعه کنید:

  🔴امکانات و تجهیزات ام وی ام X22🔴
  آینه های برقی جانبی تهویه الکتریکی
  روکش چرمی صندلی ها رینگ ۱۶ اینچی آلومینیومی
  دوربین عقب سانروف
  کروز کنترل سنسور پارک در عقب
  ترمز دیسکی در هر چهار چرخ مانیتور ۸ اینچی لمسی
  کیسه هوا برای سرنشینان جلو ۴ بلندگو

  رقبای ام وی ام X22 در بازار

  در میان محصولات موجود در بازار رنو ساندرو استپ‌وی، برلیانس C3 و جک S3 را می توان تقریبا هم رده با ام وی ام ایکس ۲۲ دانست. پیشنهاد ما به افرادی که برای آن ها طراحی ظاهری چندان اهمیت ندارد این است که رنو با کیفیت فنی و قطعات بیشتر در بازار را انتخاب نمایند.

  مورد بعدی که می تواند جایگزین مناسبی با ام وی امx22 در بازار باشد، برلیانس است که سریع تر بوده و به دلیل اینکه مرکز ثقل آن پایین تر است، فرمان پذیری بهتری دارد.

   

  خلاصه مطلب

  ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی و کارشناسی خودرو ام وی ام x22 اسپرت بپردازیم. ویژگی های فنی و طراحی ظاهری و داخلی آن را نیز بررسی کردیم و به شما نشان دادیم که چطور می توانید با استفاده از خدمات کارشناسی از ضررهای احتمالی ناشی از عدم انجام آن خودداری نمایید. در صورتی که قصد خرید این اتوموبیل را دارید می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید تا خدمات کارشناسی ام وی ام x22 پرو در تهران را دریافت کنید.

   

  برای دریافت pdf این مطلب کلیک کنید.