021-91008004

کارشناسی ام وی ام ۵۳۰

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی ام وی ام ۵۳۰

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  ام وی ام ۵۳۰ بعد از مدل ۱۱۰ یکی از شناخته شده ترین مدل ها در بازار ایران بوده است. این اتوموبیل از نظر دارندگان دارای مزایای بسیاری است و معایب آن مانند تمامی مدل های چینی در دست نیافتنی بودن قطعات و قیمت بالای برطرف کردن معایب فنی خلاصه می شود. فراموش نکنید در سال های اخیر خودروسازان چینی توانسته اند محصولات قابل قبولی ارائه دهند و هر سال شاهد هستیم پیشرفت فوق العاده ای در صنعت خودروسازی این کشور رخ می دهد. اگر به استفاده از خودروهای چینی علاقه مند هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا کارشناسی رنگ ام وی ام ۵۳۰ و کارشناسی فنی ام وی ام ۵۳۰ را به شما ارائه دهیم.

   

  ✅کارشناسی ام وی ام ۵۳۰

  چری A5 که در بازار کشور ما به اسم MVM 530 شناخته می شود برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ میلادی و با ۳ موتور مختلف ۱.۵ لیتری، ۱.۸ لیتری و ۲ لیتری عرضه شد و با دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک به فروش رسید.

  بازار عرضه این خودرو علاوه بر ایران و چین، مصر، اوکراین و روسیه بود. در بازار ایران، سال ۱۳۸۹ بود که این خودرو عرضه شد و پس از ۶ سال تولید آن متوقف گردید. در این خودرو شاهد موتور چهار سیلندر ۲ لیتری با مکش طبیعی هوا به داخل سیلندرها هستیم که خروجی قدرت ۱۳۹ اسب بخاری و گشتاور ۱۸۲ نیوتن متری تولید خواهد کرد.

  اگر یک دهه قبل فردی قصد خرید اتوموبیل چینی داشت، افراد بسیاری دست به کار می شدند تا او را از خرید منصرف کنند. البته که این موضوع کاملا هم درست بود؛ زیرا خودروهای چینی معایب بسیاری از نظر فنی داشتند و از نظر ظاهری نیز تناسب خاصی در آن ها دیده نمی شد.

  معایب ام وی ام ۵۳۰ از نظر فنی:

  به طور مثال یکی از ایردات فنی MVM 530 نرم بودن بیش از حد سیستم فنربندی بوده است. دلیل این موضوع نیزاستفاده ازسیستم تعلیق در چرخ های جلو از نوع مک فرسون و در چرخ های عقب اتصالات چندگانه است و استفاده از چنین ترکیبی باعث شده تا فنربندی خودرو بیش از حد نرم شود. این موضوع واقعا جدی است و در جاده های پیچ و خم دار و در سرعت های بالا می تواند منجر به بروز مشکلات بسیار شود.

  مورد بعدی که از ایرادهای فنی آن می باشد شتاب اولیه است که بسیار ضعیف عنوان شده است. در واقع با بررسی این خودرو متوجه خواهید شد که ویژگی های فنی آن با آنچه از سوی شرکت سازنده عنوان شده، تفاوت های اساسی دارد.

  اگرچه ایرادهای فنی این چنینی در بسیاری از خودروهای چینی در حال حاضر دیده نمی شود و یا حداقل کم رنگ تر شده است؛ اما در این مدل کاملا مشهود و برجسته است.

  معایب ام وی ام ۵۳۰ از نظر طراحی ظاهری:

  در مورد طراحی ظاهری نیز در ادامه مفصل صحبت خواهیم کرد؛ اما در این مدل چینی طراحی ظاهری نیز چنگی به دل نمی زند و ما شاهد طراحی بسیار ساده و بدون هیچ خلاقیتی خاصی هستیم که اگر با خودروهای جدید چینی این موضوع را مقایسه کنیم بیشتر متوجه این موضوع خواهیم شد.

   

  کارشناسی فنی ام وی ام 530

   

  ✅کارشناسی رنگ و طراحی ام وی ام ۵۳۰

  در خصوص طراحی ظاهری این اتوموبیل می توانیم بگوییم ظرافت و خلاقیت خاصی در آن دیده نمی شود. ابعاد خودرو نسبتا بزرگ محسوب شده ومی توان اندازه آن را با سمند، پژو پارس و پژو ۴۰۵ مقایسه کرد.  در بدنه خودرو طراحی بسیار ساده ای مشاهده می شود که در آن هیچ شکستگی، انحنا، مشاهده نمی شود. موردی که در طراحی ظاهری این اتوموبیل جلب توجه می کند، طراحی چراغ ها است. همچنین درب ها مانند چراغ ها ابعاد بزرگی دارند. بزرگ ترین ایراد این مدل در طراحی سادگی بیش از حد آن است که البته از آنجایی که خودروهای هم رده ام وی ام ۵۳۰ همین وضعیت را دارند، نمی توان به آن خرده گرفت.

   

  🔸طراحی داخل کابین ام وی ام ۵۳۰

  در داخل کابین نکات مثبت بیشتری نسبت به نمای بیرونی مشاهده می شود. به طور مثال طراحی ظاهری کمی شیک تر از نمای بیرونی است. البته کیفیت متریال واقعا معمولی است و سطح بالایی ندارد. در داخل کابین با فضایی جادار و صندلی های نرم رو به رو خواهید بود که این موارد نیز جزء نکات مثبت محسوب می شود. محاسن ام وی ام  ۵۳۰ را می توان در داشتن کابین جادار و سواری نرم خلاصه کرد.

  سایر معایب در داخل کابین را می توان در ارتفاع نه چندان مناسب دسته دنده و همچنین کیفیت پایین تصاویر در نمایشگر خودرو دانست.

  در خصوص دسته دنده ام وی ام، انتقادات بسیاری دیده می شود. به طور مثال افرادی که با ام وی ام ۵۳۰ رانندگی کرده اند می گویند، دسته دنده بیش از حد بلند و غیرارگونومیک است.

   

  🔸طراحی ظاهری ام وی ام ۵۳۰

  طراحی ظاهری ام وی ام ۵۳۰ مکعبی است و چراغ های جلو، سپر و جلوپنجره شکل ساده ای دارند. همچنین در قسمت پشت خودرو نیز چراغ های عمودی بر صحت این موضوع افزوده اند و به همین دلیل هم هست که بسیاری از طراحی ظاهری این اتوموبیل رضایت ندارند. کوچک بودن سایز لاستیک ها و رینگ ۱۵ اینچی نیز می تواند معایب بعدی در طراحی ظاهری این خودرو باشد.

  این نکته را نیز در نظر داشته باشید کلاس تولیدی این خودرو در زمان خودش از نوع خوب بود؛ اگر این خودرو را با طراحی های امروزی مقایسه کنیم این معایب بیشتر جلب توجه می کند و شاید در همان سال های اولیه که ام وی ام ۵۳۰ ارائه شده بود، کسی متوجه این ایرادها نبود.

   

  ✅کارشناسی فنی ام وی ام ۵۳۰

  در کارشناسی خودرو ام وی ام ۵۳۰، مشخصات فنی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این قسمت با ما همراه باشید تا مشخصات و برخی معایب فنی ام وی ام ۵۳۰ را بیشتر بررسی کنیم.

  این خودرو با ۳ موتور چهار سیلندر بنزینی با حجم ۱.۵ لیتری، ۱.۸ لیتری و ۲ لیتری تولید شده بود و همچنین با دو جعبه دنده ۵ سرعته دستی و ۴ سرعته اتوماتیک در دسترس مشتریان قرار گرفت.

  موتور این خودرو مصرف سوخت ۶.۸ لیتری در شرایط استاندارد داشته و امکان تولید ۱۳۹ اسب بخار قدرت در محدوده ۵۷۵۰ دور بر دقیقه و حداکثر خروجی گشتاور ۱۸۲ نیوتن متری در محدوده ۴۵۰۰ دور بر دقیقه را دارد. شتاب آن نیز طبق گزارش ها ۱۲ تا ۱۴ ثانیه می باشد.

  ام وی ام ۵۳۰ به طور کلی با طول ۴۵۵۲ میلی متر، عرض ۱۷۵۰ میلی متر و ارتفاع ۱۴۸۳ میلی متر تولید شده است.

  در جدول زیر می توانید مشخصات فنی این اتوموبیل را به صورت کامل ملاحظه کنید:

  🔴مشخصات فنی ام وی ام ۵۳۰🔴

  حداکثر سرعت

  ۱۸۵ km/h

  مصرف سوخت

  ۶.۸ liter/100km

  حجم موتور

  ۱۹۷۱ cc
  کلاس بدنه

  سدان

  انتقال نیرو

  دیفرانسیل جلو
  نوع جعبه دنده

  ۵ دنده دستی

  حداکثر توان

  ۱۳۹ اسب بخار

  تنفس موتور

  تنفس طبیعی

  تعداد سیلندر

  ۴ سیلندر

   

  از جمله معایب فنی ام وی ام ۵۳۰ می توان به نرم بودن بیش از حد سیستم فنربندی اشاره کرد. مورد بعدی شتاب ضعیف آن است که نشان می دهد بازدهی موتور این اتوموبیل پایین است.

  یکی از ایرادات اصلی در خودروهای ام.وی.ام ۵۳۰ همان کمک فنرها هستند؛ زیرا به گفته متخصصان حتی با تعویض قطعات نیز این مورد برطرف نخواهد شد و اگر لاستیک های فابریک آن را تعویض کنید مشکل دیگری خواهید داشت که آن هم عدم امکان استفاده از زنجیر چرخ می باشد.

   سایر مشکلات آن نیز می تواند شامل، کوبیدن کمک ها زمان گذر از سرعت گیر، عدم تعادل در پیچ، حرکت ناموزون لاستیک ها و سرو صدای زیاد بدنه اشاره کرد.

  توصیه ما این است اگر قصد خرید این اتوموبیل را دارید، از عدم وجود سایر ایرادهای بدتر از موارد گفته شده مطمئن شوید؛ زیرا موارد ذکر شده حتی روی خودروهای صفر این مدل نیز وجود داشت و طبیعی است اگر بخواهید مدل های کارکرده را خریداری کنید، موارد دیگری نیز به ایرادها اضافه شود.

   

  برای دریافت خدمات کارشناسی خودرو ام وی ام ۵۳۰ در تهران با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴تماس بگیرید.

   

  کارشناسی رنگ ام وی ام 530

   

  ✅امکانات و تجهیزات ام وی ام ۵۳۰

  در کارشناسی فنی اطلاع از تجهیزات و آپشن ها و کارکرد صحیح آن ها ضروری است. اگرچه ام وی ام ۵۳۰ محصول پر آپشنی نیست؛ اما می توانید برای اطلاع از آپشن های آن جدول زیر را مطالعه کنید:

  🔴امکانات و تجهیزات ام وی ام ۵۳۰🔴

  کیسه هوای سرنشینان جلو – مجموعا ۲ کیسه هوا

  سیستم پخش MP3 با پورت USB و مجهز به ۶ بلندگوی استریو

  ABS – EBD

  سنسور دنده عقب

  سیستم تهویه هوای اتوماتیک

  کنترل سیستم صوتی بر روی غربیلک فرمان

  کامپیوتر سفری

  روکش چرمی
  شیشه بالابر برقی برای ۴ در

  آینه های جانبی برقی

   

  ✅تجربه رانندگی با ام وی ام ۵۳۰

  اگر مدت زمان زیادی را در طول روز رانندگی می کنید و یا به سفرهای جاده ای علاقه دارید، مهم است که خودرویی با تجربه رانندگی خوب خریداری نمایید. اگرچه تمامی خودروها دارای مزایا و معایبی در تجربه رانندگی هستند. ام وی ام ۵۳۰ نیز همین طور است و شما می توانید با اطلاع از جزییات مربوط به تجربه رانندگی با این اتوموبیل خریدی رضایت مندانه تر داشته باشید. به صورت کلی در خصوص این اتوموبیل باید به شما بگوییم که برای رانندگی در مسیرهای کوهستانی مناسب نیست زیرا توان لازم را ندارد. اما برای رانندگی در مسیرهای جاده ای صاف و بدون پیچ می تواند انتخاب مناسبی باشد.

  از آنجایی که دنده های این محصول سبک است برای جاده هایی که سربالایی زیاد دارند نیز مناسب نبوده و به مشکل خواهید خورد.

  مورد بعدی فاصله زیاد بین تعویض دنده ها، سروصدای زیاد در کابین، و دورپایین موتور می باشد.

   

  ✅رقبای ام وی ام ۵۳۰ و بازار این محصول در ایران

  در خصوص رقبای این محصول لازم است بدانید تمامی سدان های تولید داخل، رقیب آن هستند؛ پس موارد متعددی را می توانید به عنوان رقیب در نظر بگیرید؛ اما بازار این محصول در داخل ایران بسیار آشفته و ضعیف است. طوری که بعد از خرید اگر قصد فروش داشته باشید، شامل افت قیمت ناگهانی و چشم گیری خواهد بود. علاوه بر این که طرفدار کمی برای این محصول وجود دارد.

  پس اگر عادت به خرید و فروش مکرر وسیله نقلیه خود دارید، بهتر است این مدل را خریداری نکنید؛ اما اگر به دنبال وسیله ای هستید که از آن استفاده کنید و تا زمانی که مشکل خاصی نداشته باشد، قصد فروش ندارید، می توانید این محصول را خریداری کرده و از آن استفاده کنید. البته به شرطی که قبل از خرید از عدم وجود ایرادات فنی در آن با کارشناسی مطمئن شوید.

   

  خلاصه مطلب

  ما سعی کردیم در این مطلب تمامی نکات مهم مربوط به کارشناسی ام وی ام ۵۳۰ را در اختیار شما قرار دهیم. نکات کلی در رابطه با کارشناسی خودرو ام وی ام ۵۳۰ می تواند شامل این موارد باشد که طراحی ظاهری آن بسیار ساده و بدون خلاقیت است. آپشن های محدودی دارد و دارای یک سری معایب فنی ثابت است که باید به آن ها توجه داشته باشید. به طور مثال نرم و سبک بودن فرمان در رانندگی که می تواند در سرعت های بالا خطر آفرین باشد و یا یک سری موارد دیگر که در قسمت های فوق به آن ها اشاره کردیم.

  از نظر مقایسه ای می توانیم آن را هم رده با ۴۰۵ بدانیم زیرا فضای جادار و خانواده پسندی دارد. به صورت کلی برای رانندگی در جاده های کوهستانی و پر پیچ و خم توصیه نمی شود؛ اما برای استفاده در سطح شهر گزینه خوبی است و مشکل خاصی به وجود نمی آورد. در صورتی که قصد خرید این محصول را دارید توصیه می کنیم از خدمات کارشناسی خودرو ام وی ام ۵۳۰ در محل الو چک استفاده کنید که با شماره گیری ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ می توانید با ما در تماس باشید.

  برای دانلود pdfاین مطلب کلیک کنید.