021-91008004

کارشناسی لیفان X50

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی لیفان X50

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  با دریافت کارشناسی لیفان x50 می توانید قبل از خرید نسبت به نقاط قوت و ضعف این اتوموبیل به خوبی آگاه شوید. از آنجایی که بازار خرید و فروش لیفان ایکس ۵۰ در حال حاضر رونق خوبی ندارد و از طرفی بسیار از قطعات کمیاب و یا حتی نایاب هستند، دریافت کارشناسی خودرو لیفان x50 ضروری تر خواهد شد. اگر قصد خرید این اتوموبیل را دارید، باید حتما از سلامت فنی و عدم تعویضی بودن قطعات باخبر شوید. این مورد جز با کارشناسی و بررسی تخصصی قسمت های مختلف اتوموبیل میسر نخواهد شد. به علاوه کارشناس آگاهی های لازم را به شما در رابطه با نحوه برطرف کردن عیوب اتوموبیل خواهد داد.

   

  🔰کارشناسی لیفان x50

  لیفان X50 خودرویی هاچبک محسوب می شود و از جمله رقبای این خودرو در بازار می توان به ام وی ام X22 و دانگ فنگ H30‌ کراس اشاره کرد. در ابتدای ورود لیفان به بازار ایران، این محصول فروش خوبی داشت؛ اما رفته رفته رقبا جای خود را در بازار پیدا کرده و این محصول را به حاشیه بردند. البته این موضوع بی دلیل نیز نبود زیرا در مقایسه با رقبای خود امکانات به نسبت کمتری داشته و همچنین از نظر فنی در سطح پایین تری قرار گرفته است. در ادامه مزایا و معایب این محصول را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

   

  👈مزایای لیفان X50

  از جمله اولین مزیت این محصول می توان به طراحی زیبای آن اشاره کرد. اگرچه نمای آن الگوبرداری شده از سایر محصولات می باشد؛ اما مورد پسند بسیاری از استفاده کنندگان خود قرار گرفته بود. در طراحی این محصول می توانیم ردپای محصولات  اوپل و آلفارومئو را به خوبی مشاهده کنیم.

  کابین زیبا و جادار X50 نیز از جمله دیگر مزایای آن محسوب می شود. البته نباید از آن انتظار فضای بسیار بزرگ را داشته باشید؛ اما به نسبت ابعاد بیرونی در داخل فضای قابل توجهی را ارائه می کند.

  خودروهای چینی اغلب از امکانات قابل قبولی برخوردار هستند که این محصول نیز از آن مستثنی نیست.

  امکانات لیفان X50 شامل سانروف، کیسه‎هوای راننده و سرنشین جلو، کامپیوتر سفری، صندلی چرمی، رینگ آلومینیومی، دیلایت، سنسور دنده‌عقب، تنظیم الکترونیکی ارتفاع چراغ‌های جلو، ایزوفیکس، سیستم صوتی با خروجی AUX و USB، ۴ اسپیکر و کنترل سیستم صوتی می شود که در ادامه آن را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

   

  👈معایب لیفان X50

  قوای فنی ضعیف و شتاب نامطلوب : یکی از اصلی ترین عیوب این اتوموبیل که در کیس های کارشناسی شده مشاهده کردیم، کم بودن شتاب آن است. در واقع کم بودن شتاب لیفان به دلیل استفاده از پیشرانه های تنفس طبیعی کم حجم و گیربکس های CVT است؛ به همین دلیل از لحاظ توان خروجی و چالاکی در حالت ضعیفی قرار می گیرد.

  مشکل قطعات یدکی و خدمات فنی: همانطور که می دانید در حال حاضر حدودا ۲ سال از توقف تولید لیفان می گذرد. به همین دلیل افرادی که به دنبال قطعات این خودرو هستند ممکن است با مشکل در پیدا کردن قطعات رو به رو شوند.

  از جمله معایب این خودرو می توان به بازار کم رونق در خرید و فروش اشاره کرد.

   

  کارشناسی خودرو لیفان x50

   

  🔰کارشناسی رنگ لیفان x50

  در هنگام دریافت خدمات کارشناسی رنگ شاید این موضوع برای شما سوال باشد که دقیقا چه خدماتی ارائه خواهد شد. برای پاسخ به این سوال در این قسمت همراه ما باشید.

  برخی از مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات کارشناسی تصور می کنند کارشناسی رنگ تنها بررسی بدنه و رنگ بدنه از نظر خراش، فرورفتگی و یا تصادف است. البته این موارد جزء خدمات اصلی هستند؛ اما یک سری بررسی های دیگر نیز انجام خواهد شد که تکمیل کننده موارد فوق هستند. این خدمات شامل موارد زیر می شود:

  • کارشناسی برای بخش های اصلی مثل ستون ها، سقف و شاسی
  • کارشناسی قطعات بیرونی خودرو مثل گلگیر ها، درب های کناری، درب صندوق عقب و کاپوت
  • کارشناسی و تشخیص قطعات تعویضی بدنه خودرو

   

  👈کارشناسی بخش های اصلی مثل ستون ها، سقف و شاسی

  در بدنه خودرو، مهم ترین قسمت ها شاسی و ستون هستند. در صورتی که هر گونه آسیب روی شاسی و ستون وجود داشته باشد، نشان دهنده تصادف خودرو خواهد بود. به همین دلیل کارشناس این قسمت ها را به دقت بررسی خواهد کرد تا افت قیمت های احتمالی را محاسبه نماید. علاوه بر این موارد، آسیب به سقف نیز نشان دهنده چپی بودن خودرو است. در تصادف های شدید نیز سقف موج دار خواهد شد.

   

  👈کارشناسی گلگیر ها، درب های کناری، درب صندوق عقب و کاپوت

  قسمت های خارجی خودرو مانند درب و گلگیرها، بیشتر در معرض دید هستند. به همین دلیل باید به دقت بررسی شوند. توجه داشته باشید که مهارت مکانیک ها برای پوشاندن عیوب این قسمت ها نیز افزایش یافته و تشخیص عیوب در این موارد در حال حاضر مشکل تر شده است. به همین دلیل کارشناسان ما در الوچک این قسمت ها با نهایت دقت بررسی خواهند کرد تا از وجود عیوب احتمالی مطلع شوند.

   

  👈کارشناسی و تشخیص قطعات تعویضی بدنه خودرو

  گاهی آسیب های وارد شده به اتوموبیل ها در تصادف ها بسیار شدید است و به همین دلیل باید قطعه به صورت کامل تعویض شود. در صورتی که خودرویی دارای قطعات تعویضی باشد، افت قیمت قابل توجهی را خواهد داشت. برای تعویض نیز دو راه وجود دارد. برخی از قطعات استوک استفاده می کنند و برخی دیگر قطعات خام را خریداری می کنند که هر کدام از این موارد نیز تاثیر متفاوتی در قیمت خودرو خواهد داشت.

   

  کارشناسی فنی لیفان x50

   

  🔰ابزارهای کارشناسی رنگ لیفان x50

  برای کارشناسی رنگ لیفان x50 هم می توان با استفاده از چشم و بدون وسیله این کار را انجام داد و هم می توان از انواع ابزارها استفاده کرد که دقت تشخیص را به مراتب بالاتر خواهد بود. ما در الو چک نیز ترکیبی از انواع روش های تخصصی و تجربی را برای شناسایی عیوب احتمالی استفاده خواهیم کرد. در  خصوص انواع ابزارهایی که برای کارشناسی رنگ لیفان x50 از آن ها استفاده می شود، می توان به دستگاه تشخیص ضخامت رنگ و همچنین آهنرباو دستگاه تست دیجیتال اشاره کرد.

   

  👈کارکرد دستگاه مغناطیسی رنگ در کارشناسی رنگ لیفان x50

  دستگاه مغناطیسی شبیه به یک قلم طراحی شده است و روی آن اعدادی را مشاهده خواهید کرد. برای استفاده از دستگاه مغناطیسی باید نوک آن را روی قسمتی که فکر می کنید رنگ ندارد قرار دهید. بعد از قرار دادن دستگاه و بیرون کشیدن آن، کششی را مشاهده خواهید کرد.

  نحوه نمایش اعداد نیز به صورت معکوس است. بدین معنا که هر چقدر قلم از بدنه دورتر شود ضخامت رنگ کمتر شده و نیروی مغناطیسی بین قلم و بدنه بیشتر خواهد بود و هرچه ضخامت رنگ افزایش یابد قلم مغناطیسی عدد بیشتری را نشان می دهد.

   

  👈کارکرد دستگاه تست رنگ دیجیتال در در کارشناسی رنگ لیفان x50

  استفاده از دستگاه تست رنگ دیجیتال ساده تر بوده و شاید بتواند اعداد دقیق تری را ارائه دهد. این دستگاه می تواند ضخامت رنگ را براساس عدد نشان دهد و به همین دلیل کارشناس متوجه خواهد شد که در کدام قسمت ها ضخامت رنگ غیرعادی است. البته برای استفاده از این دستگاه کارشناس باید حدود استاندارد ضخامت رنگ را براساس عدد بداند.

   

  برای دریافت کارشناسی خودرو لیفان x50 در تهران کافی است با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.

   

  👈نکات کلیدی در مورد کارکرد دستگاه تست رنگ دیجیتال

  همانطور که در قسمت فوق اشاره کردیم برای کارشناسی رنگ استفاده از دستگاه تست دیجیتال دقت بالاتری دارد.

  به علاوه دستگاه مغناطیسی را نمی توان برای تمامی بدنه ها استفاده کرد و تنها روی اتوموبیل هایی که بدنه آهنی دارند قابل استفاده خواهد بود.

  در نهایت نیز لازم است بدانید تمامی این ابزارها نقش مکمل را دارند و موضوع مهم برای کارشناسی رنگ خودرو، دانش و مهارت کارشناس می باشد.

  ما در الوچک با بهره گیری از مهارت کارشناسانی زبده و با تجربه خدماتی حرفه ای را به شما ارائه خواهیم داد به صورتی که بتوانید با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید.

   

  🔰کارشناسی فنی لیفان x50

  در ارائه خدمات مربوط به کارشناسی فنی لیفان x50 ابتدا وضعیت موتور و ایرادهای احتمالی آن بررسی خواهد شد. البته تمامی قطعات مرتبط با موتور مانند ترمزها، گیربکس و دنده نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در مرحله بعدی آپشن ها و صحت عملکرد هر کدام مورد بررسی قرار می گیرد. یک سری از آپشن ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و باید حتما کارکرد صحیحی داشته باشند. به طور مثال کیسه هوا که با بحث جان و امنیت سرنشینان در ارتباط است، بررسی شده و اگر ایرادی داشته باشد، ثبت خواهد شد زیرا منجر به کاهش قیمت اتوموبیل می شود.

   

  همچنین در زمان ارائه خدمات کارشناسی فنی لیفان x50، کارشناس با بررسی ویژگی های فنی اتوموبیل این موارد را در اختیار خریدار نیز قرار می دهد تا وی از نحوه عملکرد فنی اتوموبیل آگاه باشد.

  لیفان ایکس ۵۰ دارای یک پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری تنفس‌طبیعی است که در بهترین حالت فقط ۱۰۲ اسب‌بخار قدرت (دور موتور ۶۰۰۰) و ۱۳۳ نیوتن‌متر گشتاور (دور موتور ۳۵۰۰) تولید خواهد کرد. البته این اعداد و ارقام برای جثه کوچک و وزن نسبتاً سبک ۱۱۵۰ کیلوگرمی خودرو عالی است؛ اما عملکرد گیربکس اتوماتیک CVT به دلیل تاخیرهایی که دارد منجر به افت شتاب اتوموبیل خواهد شد.

   

  با این اوصاف طبیعی است که این محصول در سربالایی ها کشش خوبی نداشته باشد.  در خصوص نحوه فرمان پذیری نیز خبرهای خوبی برای تان نداریم و گفته می شود که در سرعت های بالا فرمان حرکات گهواره ای خواه داشت.

  مشخصات فنی لیفان X50 را می توانید در جدول زیر به صورت خلاصه مشاهده کنید:

   

  🔴مشخصات فنی لیفان X50🔴

  موتور

  ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه

  حجم موتور

  ۱۴۹۸ سی سی

  تنفس موتور

  تنفس طبیعی

  انتقال نیرو

  دیفرانسیل جلو

  حداکثر قدرت

  ۱۰۲ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

  حداکثر گشتاور

  ۱۳۳ نیوتن متر در ۳۵۰۰ دور در دقیقه

  جعبه دنده

  CVT یا ۵ سرعته دستی

  حداکثر سرعت

  ۱۶۰ کیلومتر در ساعت

  وزن

  ۱۱۷۵ کیلوگرم

  اندازه (میلیمتر)

  ۴۱۰۰ طول – ۱۷۲۲ عرض – ۱۵۴۰ ارتفاع

  فاصله بین دو محور

  ۲۵۵۰ میلیمتر

   

  کارشناسی رنگ لیفان x50

   

  🔰امکانات و تجهیزات لیفان X50

  در خصوص آپشن های لیفان X50 باید به شما بگوییم که از آپشن های کمتری نسبت به رقبای خود برخوردار است. برخی از شاخص ترین امکانات آن شامل، سانروف برقی، روکش‌های چرم، چراغ‌های روشنایی در روز، فرمان برقی حساس به سرعت مجهز به دکمه‌های کنترلی و رینگ‌های آلومینیومی است. از دیگر تجهیزات به کار رفته در لیفان می توان به موارد دیگری همچون ایربگ راننده و سرنشین کناری، ترمزهای مجهز به ABS, EBD و BAS، سنسورهای دنده عقب، کامپیوتر سفری، تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو از داخل، ایزوفیکس و آینه‌های برقی و مواردی از این دست اشاره کرد.

  امکانات این اتوموبیل را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

  🔴امکانات و تجهیزات لیفان X50🔴

  کیسه هوا

  کیسه هوای راننده و سرنشین جلو

  سیستم صوتی

  دارای ۴ بلندگو، سیستم پخش CD با خروجی USB، AUX – کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

  ترمز و پایداری

  سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD – سیستم ترمز ضد قفل ABS – سیستم ترمز کمکی BAS

  سنسور دنده عقب

  کامپیوتر سفری

  رینگ ۱۵ اینچ آلومینیومی

  سان روف

  شیشه های جلو و عقب برقی

  تنظیم الکترونیکی ارتفاع نور چراغ های جلو

  صندلی چرمی

   

  🔰ایمنی لیفان x50

  در خصوص ویژگی هایی که به امنیت این محصول مربوط می شود می توانیم به جنس فز بدنه اشاره کنیم که ۴۲ درصد آن از فولاد مرغوب ساخته شده است. به علاوه ۲ کیسه هوای استاندارد دارد که البته در مدل فول آپشن ۶ عدد می باشد.

  به علاوه سامانه‌های ایمنی اعم از ABS،EBD،BA،ESP،TCS و.. روی آن نصب شده که شاید در خودرویی با بهایی مشابه ،دیده نشود. همچنین توجه به این نکته ضروری است که تمامی سیستم‌های ایمنی در این اتوموبیل توسط شرکت بوش آلمان طراحی شده‌اند.

   

  🔰رقبای لیفان X50 در بازار

  از میان محصولات همرده ایکس پنجاه در بازار می توان به پژو ۲۰۶ تیپ ۵، دانگ فنگ H30 کراس و ام‌وی‌ام ۳۱۵ اشاره کرد. از میان این محصولات، به طور مثال پژو ۲۰۶ به دلیل فراوان بودن قطعات، قطعا ریسک خرید کمتری خواهد داشت. از طرفی mvm 315 به دلیل حضور طولانی مدت و محبوبیت بیشتری برای خرید و فروش دارد. البته اگر این مورد برای شما مهم نیست می توانیم بایک سابرینا و برلیانس H220 نیز به لیست رقبا اضافه کنیم. البته با وجود تمامی این نقاط ضعف افرادی که به دنبال محصولی اتومات و ارزان هستند همچنان x50 را به سایر محصولات بازار ترجیح می دهند.

   

  برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

   

  خلاصه مطلب

  ما سعی کردیم در این مطلب تمامی نکات مربوط به کارشناسی لیفان x50 را بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید قبل از خرید نسبت مزایا و معایب این اتوموبیل آگاه شوید. در صورتی که قصد خرید این اتوموبیل را دارید، می توانید تنها با یک تماس کارشناسی رنگ لیفان x50 و کارشناسی فنی لیفان x50 را دریافت نمایید. برای دریافت کارشناسی خودرو لیفان x50 در محل کافی است با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.