021-91008004

کارشناسی کیا سلتوس

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 200 مورد کیا سلتوس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی کیا سلتوس

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 200 مورد کیا سلتوس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


   

   

   

  کیا سلتوس یکی از اتوموبیل هایی است که به تازگی وارد بازار ایران شده و از طرف کمپانی کوشا خودرو عرضه خواهد شد. این اتوموبیل در سه نسخه تولید می شود. اولین بار این اتوموبیل در سال ۲۰۱۹ تولید شد و از آن سال هر روز شاهد تغییرات گسترده در مدل های جدیدتر بودیم. این اتوموبیل زاده شده از برندی کره ای است که البته در کشورهای چین و هند نیز تولید می شود. ما اطلاعاتی را در رابطه با کارشناسی کیا سلتوس در اختیار شما قرار خواهیم داد که قطعاً ۱۰۰ درصد کامل نیست بعد از ارائه و تحویل خودرو این مطلب مطابق با نسخه ارائه شده بروز رسانی خواهد شد و شما می توانید اطلاعات دقیق تری از کارشناسی رنگ خودرو کیا سلتوس و کارشناسی فنی خودرو کیا سلتوس بدست آورید.

   

  کارشناسی کیا سلتوس

  در حال حاضر هنوز نسخه های این اتوموبیل بدست خریداران نرسیده است و تنها ثبت نام انجام شده است. به همین دلیل نمی توان به صورت قطعی تمامی ویژگی های این اتوموبیل را بررسی کرد. ما در این قسمت فعلا موارد بارزتر را که انتظار می رود حتما وجود داشته باشد، بررسی خواهیم کرد.

  طراحی: Seltos دارای طراحی بیرونی مدرن و شیک، با جلوپنجره جسورانه، چراغ های جلوی LED براق و نمای متمایز است که ظاهری اسپرت به آن می بخشد، رو به رو خواهیم بود.

  فضای داخلی: در داخل، سلتوس کابینی با طراحی خوب و جادار با صندلی راحت برای پنج سرنشین ارائه می دهد. فضای داخلی به مواد با کیفیت، کنترل‌های کاربرپسند و ویژگی‌های موجود مانند سیستم اطلاعات سرگرمی صفحه لمسی بزرگ، Apple CarPlay، Android Auto و گزینه‌های مختلف اتصال مجهز شده است.

  موارد فنی: سلتوس طیف وسیعی از گزینه های موتور را بسته به بازار ارائه می دهد، از جمله موتورهای بنزینی و دیزلی. به طور معمول یک سواری نرم و راحت با هندلینگ پاسخگو فراهم می کند. سیستم چهار چرخ متحرک نیز در برخی مدل ها موجود است که توانایی آن را در شرایط مختلف رانندگی افزایش می دهد.

  ایمنی: کیا ویژگی های ایمنی را در اولویت قرار می دهد و Seltos با مجموعه ای از فناوری های ایمنی و ویژگی های کمک راننده ارائه می شود. بسته به سطح تریم و بسته های اختیاری، این موارد می تواند شامل هشدار برخورد رو به جلو، ترمز اضطراری خودکار، هشدار خروج از خط، کروز کنترل تطبیقی و موارد دیگر باشد.

  به یاد داشته باشید، مشخصات و ویژگی‌های موجود ممکن است بر اساس کشور یا منطقه متفاوت باشد، زیرا خودروسازان اغلب پیکربندی‌ها و ویژگی‌های مختلفی را برای پاسخگویی به بازارهای خاص و ترجیحات مصرف‌کننده ارائه می‌دهند.

   

  کارشناسی خودرو کیا سلتوس

   

  چرا کیا سلتوس خودرویی ایمن محسوب می شود؟

  سلتوس جدید دارای طیف گسترده ای از ویژگی های تامین امنیت سرنشینان است که در ادامه برخی از آن ها را بررسی می کنیم.

  دوربین ۳۶۰ درجه با نمایشگر نمای کور در کلاستر:

   با دوربین ۳۶۰ درجه و مانیتور نمای کور، با دقت و اطمینان، بر دشوارترین مکان‌های پارکینگ مسلط شوید.

  ۶ ایربگ:

   این اتوموبیل در نسخه نهایی ۶ ایربگ دارد که در ایران نیز با همین تعداد ایربگ وارد می شود.

  کنترل پایداری الکترونیکی (ESC):

  کنترل پایداری الکترونیکی یا ESC (Electronic Stability Control) یکی از فناوری امنیتی است که بهبود استحکام و پایداری خودرو را در شرایط رانندگی مختلف افزایش می‌دهد. ESC با کنترل الکترونیکی فریمها و ترمزهای خودرو  به راننده کمک کرده و در صورتی که خودرو شروع به از دست دادن کنترل و پایداری کند، عملکرد آن را ارتقا می دهد.

  اگر کنترل اتوموبیل را در شرایط خاص از دست بدهید، سنسورهای مختلف شروع به اندازه‌گیری موقعیت، سرعت، زاویه چرخش و دیگر پارامترهای خودرو خواهد کرد. سپس، سیستم ESC با استفاده از این داده‌ها و از طریق کنترل فریمها و ترمزها، خودرو را در مسیر صحیح نگاه دارد.

  کنترل کمکی در سربالایی (HAC): 

  HAC به معنای Hill-Start Assist Control است و یک ویژگی ایمنی و کمکی در این محصول کره ای است که به راننده کمک می‌کند تا در زمان شروع حرکت از روی یک تپه یا سراشیبی با حالت تعادل حرکت کند.

  مدیریت پایداری خودرو (VSM):

  مدیریت پایداری خودرو یا VSM (Vehicle Stability Management) یک فناوری ایمنی فعال است که کیا سلتوس مشاهده می شود. این سیستم با همکاری سایر سیستم‌های ایمنی مانند ABS (سیستم جلوگیری از قفل شدن ترمز)، ESC (کنترل پایداری الکترونیکی) و TCS (کنترل تراکشن)، منجر به بهبود استحکام و پایداری خودرو در شرایط رانندگی مختلف استفاده خواهد شد.

  ترمز دیسکی تمام چرخ:

  ترمز دیسکی تمام چرخ یا چهار چرخ (Four-Wheel Disc Brakes) یک سیستم ترمزی است که در آن دیسک‌های ترمز برای تمام چهار چرخ خودرو اعمال می شود. این سیستم ترمز به جای استفاده از ترمزهای دیسکی برای چرخ‌های جلو، از دیسک‌های ترمزی برای هر چهار چرخ استفاده می‌کند.

  سیستم کمک راننده پیشرفته  (ADAS) :

  سلتوس جدید با شناسایی وسایل نقلیه، دوچرخه‌ها و عابران پیاده با استفاده از فناوری سنجش پیشرفته، آگاهی از موقعیت را افزایش می‌دهد. با سیستم کمک راننده پیشرفته  (ADAS)، به طور فعال از برخورد جلوگیری می کند، ایمنی عابر پیاده را تضمین کرده و تجربه رانندگی ایمن تر، شهودی تر و مفیدتر را ارائه می دهد.

  کروز کنترل هوشمند با Stop and Go:

  کروز کنترل هوشمند با Stop and Go به شما قدرت می دهد تا سفری بدون زحمت و بدون استرس در بزرگراه ها و خیابان های شهری داشته باشید.

  هشدار برخورد نقطه کور:

  سیستم هشدار برخورد نقطه کور شما را در جاده آگاه و ایمن نگه می دارد. این فقط یک ویژگی نیست. کمک خلبان نامرئی شماست که مراقب سلامتی شماست.

  هشدار برخورد از جلو:

  هشدار برخورد از جلو و کمک اجتناب در Seltos نگهبانان هوشیار شما هستند که به طور خستگی ناپذیر برای جلوگیری از تصادفات و تضمین امنیت شما در هر رانندگی تلاش می کنند.

  Lane Keep Assist (LKA):

  Lane Keep Assist همراه ثابت قدم شماست و مطمئن می شود مسیر شما درست باقی می ماند.

   

  کارشناسی رنگ و بدنه و طراحی خودرو کیا سلتوس

  قبل از بررسی کارشناسی رنگ خورو کیا سلتوس لازم است بدانید که این اتوموبیل از نظر ظاهری به‌روزتر شده است اما نسخه SP2i که به ایران خواهد آمد کماکان همان ظاهر اولیه را ارائه خواهد کرد.

  در طراحی ظاهری ابتدا چراغ های جلو به چشم می خورد که دارای طراحی خاصی بوده و این دو چراغ به هم متصل هستند.

  در نمای جانبی مورد جالب و شگفت انگیزی نیست که به آن اشاره کنیم و کاملا مشخص است که با یک کراس‌اوور اقتصادی طرف هستیم.

  در قسمت عقب اتوموبیل نیز خطوطی شکسته به چشم می خورد که طرح آن را کمی اسپرت خواهد کرد.

  در داخل این اتوموبیل نیز آپشن های خیلی زیادی را نمی بینیم؛ البته مدلی که در ایران وارد می شود اینگونه است و مدل های دیگر آپشن های بیشتری دارند.

   

  کارشناسی کیا سلتوس

   

  کارشناسی فنی خودرو کیا سلتوس

  در مورد مشخصات فنی کیا سلتوس در این قسمت با شما صحبت خواهیم کرد.

  ایت مدل از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی با حداکثر قدرت ۱۲۱ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۵۱ نیوتن‌متر ساخته شده است. این اتوموبیل نسخه تک دیفرانسیل است و نیروی پیشرانه در همه تریم‌های آن از طریق یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به محور جلو منتقل خواهد شد. مصرف سوخت ترکیبی و شتاب صفرتاصد کیا سلتوس ۲۰۲۳ هم به‌ترتیب برابر با ۶ لیتر در صد کیلومتر و ۱۱.۵ ثانیه خواهد بود.

  در بررسی فنی باید آپشن ها را نیز در نظر بگیریم و بررسی کنیم که هر کدام دقیقا چه عملکردی دارند.

  لیست دقیق آپشن ها را در جدول زیر برای شما آورده ایم، البته ممکن است در نسخه های داخلی این موارد کم و زیاد باشد که بعد از تحویل اتوموبیل ها مشخص خواهد شد.

   

  🔴بررسی آپشن های کیا سلتوس🔴

  کی‌لس استارتر

  سانروف

  کروز کنترل

  دوربین دید عقب

  مالتی مدیا با مانیتور لمسی

  کنترل پایداری الکترونیکی (ESP)

  تهویه مطبوع اتوماتیک با دریچه برای سرنشینان عقب

  ۶ ایربگ ۱۰ نقطه‌ای

  در نسخه های بالاتر این اتوموبیل آپشن‌های بسیار جذاب‌تری مثل هدآپ دیسپلی، گرم‌کن و سردکن صندلی‌ها جلو، شارژر وایرلس تلفن همراه، نورپردازی داخلی و… نیز وجود دارد که برای علاقه مندان در قسمت های بعدی بررسی خواهیم کرد.

   

  برای دریافت کارشناسی خودرو کیا سلتوس در محل با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس  بگیرید.

   

  مزایا و معایب کیا سلتوس ۲۰۲۳

  در این قسمت مزایا و معایب کیا سلتوس را بررسی خواهیم کرد. ما تمامی موارد در آخرین نسخه را به شما خواهیم گفت که ممکن است برخی موارد با نسخه ای که در ایران وارد می شود متفاوت باشد؛ اما از آنجایی که احتمال دارد در آینده نسخه های بالاتر نیز وارد شوند، بد نیست که از این موارد مطلع باشید.

  مزایای کیا سلتوس:

  مزایای کیا سلتوس کم نیست ما به مواردی که کاربردی تر هستند، اشاره خواهیم کرد.

  طراحی و استایل: Seltos دارای طراحی شیک و مدرن چه در داخل و چه در خارج است. طراحی بیرونی آن دارای ظاهری جسور و متمایز با پنجره جلویی براق، چراغ های جلوی LED چشمگیر و نمای کلی اسپرت است. در داخل کابین، چیدمان خوبی با مواد باکیفیت مشاهده م شود.

  فضای داخلی جادار و همه کاره: سلتوس علیرغم طبقه بندی SUV جمع و جور، فضای داخلی جادار و راحتی دارد.

  ویژگی های سرگرم کننده: در این اتوموبیل شما می توانید گوشی تلفن همراه خود را به مانیتورهای لمسی متصل کرده و نهایت لذت را از این یکپارچه سازی ببرید.

  امکانات فنی بیشتر مانند سیستم صوتی ممتاز، شارژ بی سیم تلفن، و مجموعه ای از ویژگی های کمک خودرو و ایمنی ارائه می دهد.

  مجهز به قابلیت AWD قابلیت تمام چرخ محرک: برای برخی از بازارها، سلتوس قابلیت تمام چرخ متحرک  (AWD) را ارائه می دهد که امکان کشش و پایداری بهتری را در شرایط مختلف جاده و آب و هوا فراهم می کند. این ویژگی جذابیت خود را برای مصرف کنندگانی که به دنبال وسایل نقلیه ای توانا برای محیط های مختلف رانندگی هستند می افزاید.

  AWD مخفف All-Wheel Drive است، یک سیستم پیشرانه در وسایل نقلیه که نیرو را به هر چهار چرخ به طور همزمان تامین می کند. برخلاف خودروهای دو چرخ متحرک که در آن‌ها چرخ‌های جلو یا عقب نیرو دریافت می‌کنند، AWD نیرو را به هر چهار چرخ توزیع می‌کند و کشش و پایداری را به‌ویژه در شرایط چالش‌برانگیز جاده افزایش می‌دهد.

  کشش پیشرفته: سیستم‌های AWD برای بهبود کشش با انتقال نیرو به چرخ‌هایی با بیشترین چسبندگی طراحی شده‌اند. این به حفظ کنترل در شرایط لغزنده مانند باران، برف، یخ یا زمین های خارج از جاده کمک می کند.

  هندلینگ بهتر: AWD می تواند ثبات و هندلینگ وسیله نقلیه را با توزیع نیرو به تک تک چرخ ها بر اساس شرایط رانندگی بهبود بخشد. این می تواند قابلیت های پیچیدن و پایداری کلی را به خصوص در زمین های مختلف افزایش دهد.

  افزایش ایمنی: AWD می تواند ایمنی بیشتری را با ارائه چسبندگی و پایداری بهتر، کاهش احتمال لغزش یا از دست دادن کنترل در شرایط آب و هوایی نامساعد فراهم کند.

  عملکرد بهبود یافته: برخی از سیستم‌های AWD، به‌ویژه در خودروهای با عملکرد بالا، برای بهبود شتاب و عملکرد کلی با توزیع کارآمد نیرو در تمام چرخ‌ها طراحی شده‌اند.

  تطبیق پذیری: AWD برای رانندگی خارج از جاده یا موقعیت هایی که جاده ها ناهموار هستند یا کشش مناسب ندارند مفید است. این می تواند به حرکت در مناطق چالش برانگیز موثرتر از وسایل نقلیه ۲WD کمک کند.

  عملکرد خودکار: بسیاری از سیستم‌های مدرن AWD به‌طور خودکار عمل می‌کنند، به طور مداوم بر وضعیت جاده نظارت می‌کنند و نیرو را بدون نیاز به ورودی راننده توزیع می‌کنند.

  بهره وری سوخت: سیستم های AWD سنتی ممکن است به دلیل وزن اضافی و افزایش اصطکاک، سوخت بیشتری مصرف کنند، اما سیستم های جدیدتر طوری طراحی شده اند که فقط در مواقع ضروری درگیر شوند، بنابراین تاثیر آن بر مصرف سوخت به حداقل می رسد.

  در حالی که AWD چندین مزیت را ارائه می دهد، مهم است که توجه داشته باشید که یک وسیله نقلیه را در همه شرایط شکست ناپذیر نمی کند. تکنیک های رانندگی مناسب و سایر عوامل مانند لاستیک ها، وزن وسیله نقلیه و شرایط جاده هنوز نقش مهمی در تعیین عملکرد و ایمنی کلی خودرو دارند. علاوه بر این، سیستم‌های AWD ممکن است از نظر پیچیدگی و کارایی در مدل‌های مختلف خودرو و سازندگان متفاوت باشند.

  توجه داشته باشید که فقط نسخه اصلی این خودرو، امکان سفارش با سیستم محرکه AWD را دارد. بنابراین دو نسخه دیگری که در هندوستان و چین ساخته می‌شوند، فقط و فقط بصورت تک‌دیفرانسیل بوده  و به همین دلیل نیز نسخه وارداتی کوشا خودرو به ایران، از این نوع می باشد.

  کیا سلتوس جدید اتصال یکپارچه خانه به خودرو را از طریق برنامه نسل بعدی Kia Connect ارائه می‌کند. با الکسا و دستیار صوتی Google، می‌توانید با استفاده از برنامه روی ساعت هوشمند یا تلفن هوشمند خود، خودروی خود را کنترل کنید. از بیش از ۶۰ ویژگی متصل هوشمند برای رانندگی سرگرم کننده و راحت

  نقشه OTA و به روز رسانی سیستم :از طریق به‌روزرسانی‌های نقشه و سیستم OTA، می توانید تمامی مسیرهای ناشناخته را به راحتی بیابید.

  عملکرد پنجره کنترل شده با صدا :در این اتوموبیل می توانید آینده کنترل را با عملکرد پنجره کنترل صوتی تجربه کنید.

  کنترل AC از راه دور :با کنترل از راه دور AC در Seltos، راحتی شما از لحظه ای که وارد می شوید آغاز می شود و به شما کمک می کند برای تجربه ای دلپذیرتر از آب و هوا جلوتر بمانید.

  مهارت اتصال کیا با آمازون الکسا :سلتوس با ادغام اتصال خانه به ماشین با الکسا و دستیار صوتی Googe از طریق نسل بعدی کیا کانکت، تجربه مالکیت خاصی را برای شما به ارمغان می آمرد.

  توجه به این نکته مهم است که ویژگی “بهترین” می تواند بر اساس نیازها و انتخابات فردی متفاوت باشد. ممکن است برای برخی ویژگی‌های ایمنی در اولویت باشد، در حالی که برخی ممکن است به فناوری یا طراحی اهمیت بیشتری بدهند

   

  معایب کیا سلتوس ۲۰۲۳

  معایب این خودرو را فعلا می توان در موارد زیر خلاصه کرده ایم. امیداواریم بعد از تحویل خودرو نتوان به لیست معایب مورد خاص دیگری اشاره کرد؛ زیرا این اتوموبیل در بازار داخلی احتمالا قیمت بالایی خواهد داشت.

  • عدم ارائه توانایی‌های حرکتی خاص
  • آپشن‌هایی کم‌تر از هم‌کلاسان چینی حاضر در بازار ایران در مدل وارداتی
  • استفاده زیاد از پلاستیک با کیفیت معمولی در کابین

   

  کدام نسخه کیا سلتوس در بازار ایران وارد شده است؟

  اما نسخه‌ای از کیا سلتوس که توسط شرکت کوشا خودرو به ایران می‌آید، نسخه‌ای است که با کد SP2i شناخته می‌شود و پایگاه اصلی تولید آن، سایت کیا موتورز در کشور هند است. این نسخه بیشترین تعداد نسخه کیا سلتوس در دنیا است و در بازارهای مختلفی مثل هند، خاورمیانه، آمریکای لاتین و آفریقا عرضه می‌شود.

  جمع بندی

  در پایان کارشناسی کیا سلتوس ۲۰۲۳ و به عنوان جمع ‌بندی نهایی می توانیم بگوییم از اطلاعات بدست آمده کارشناسی خودرو کیا سلتوس کوشا خودرو این کراس‌اوور ساب‌کامپکت کُره‌ای، می‌تواند برای خریداران کم جمعیت گزینه بسیار مناسب باشد. برای کارشناسی خودرو کیا سلتوس در حوزه قیمت هنور نمی توان اطلاعاتی دارد و باید منتظر اعلام از سوی وارد کننده بمانیم. بعد از ارائه خودرو و تحویل به خریداران، اطلاعات مربوط به کارشناسی رنگ خودرو کیا سلتوس و کارشناسی فنی خودرو کیا سلتوس را آپدیت خواهیم کرد. برای دریافت کارشناسی خودرو کیا سلتوس در تهران کافی است با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.

   

  برای دانلود pdf این مطلب کلیک کنید.