021-91008004

کارشناسی پژو آردی(RD)

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی پژو آردی(RD)

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  همانطور که می دانید بازارخودرو در کشور ما تعریف چندانی ندارد. از این جهت این موضوع را بیان می کنیم که بسیاری افراد سودجو از خرید و فروش خودروهای تصادفی و یا دارای ایرادهای فاحش سود خوبی بدست می آورند. از طرفی مراجع قضایی نیز برای جبران خسارت فرد آسیب دیده، راه حل خاصی نداشته و افراد متحمل ضرر های جبران ناپذیر خواهند شد.

  این ضررها در خرید و فروش خودروهای کارکرده بسیار بیشتر است؛ زیرا خودروی صفر در نمایندگی تحویل گرفته می شود و اگر ایرادی هم داشته باشد با تعویض خودرو یا برطرف کردن ایراد، حل خواهد شد. پژو آردی صفر در حال حاضر وجود ندارد زیرا تولید این محصول تا سال ۸۵ بوده و این یعنی جوان ترین پژو آردی اکنون ۱۷ سال عمر دارد. پس برای خرید یک خودرو ۱۷  ساله استفاده از خدمات کارشناسی خودرو پژو آردی rd از نان شب واجب تر است. با کارشناسی پژو آردی rd می توانید از صحت عملکرد قسمت های مختلف اتوموبیل اطمینان حاصل نمایید و خریدی بی دردسر را تجربه کنید.

   

  بخش های مختلف کارشناسی پژو آردی rd

  اگر قصد خرید و یا فروش اتوموبیل آردی خود را دارید در این قسمت با ما باشید تا به شما بگوییم با کارشناسی می توانید چه خدماتی را دریافت کنید. در واقع با کارشناسی دو مورد مهم برای شما انجام خواهد شد که شامل کارشناسی بدنه و کارشناسی فنی است. البته تست رانندگی نیز در صورت نیاز حتما انجام شده و نتایج اعلام خواهد شد.

   

  کارشناسی خودرو پژو آردی در محل

   

  🔰کارشناسی بدنه و رنگ

  در کارشناسی رنگ یک سری اصول و نکات بسیار مهم وجود دارد که در این قسمت بررسی خواهیم کرد. در واقع کارشناسی رنگ پژو آردی rd برای تشخیص هرگونه ضربه به بدنه انجام خواهد شد و می توان با استفاده از آن رنگ شدگی ها، فرورفتگی ها و هرگونه آسیب به بدنه را مشاهده کرد.

  در کارشناسی رنگ پژو آردی rd  از ۵ روش عمده برای برای رنگ خودرو استفاده می شود:

  1. استفاده از حس لامسه
  2. استفاده از آهن ربا
  3. استفاده از دوربین عکاسی
  4. استفاده از دستگاه تشخیص رنگ
  5. استفاده از چشم غیر مسلح

  کارشناسی بدنه شامل بررسی سه قسمت مهم زیر می شود:

  • بررسی شاسی و ستون‌های خودرو
  • رنگ شدگی بدنه خودرو
  • بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

  ✔کارشناسی شاسی و ستون‌ها

  در کارشناسی شاسی و ستون باید حتما از یک فرد باتجربه کمک بگیرید. زیرا اگر آسیب حتی جزیی به این قسمت ها وارد شده باشد و کارشناس تشخیص ندهد، ضرر بسیاری خواهید کرد.

  در واقع شاسی ماشین همان اسکلت بندی ماشین است که در مواقع سخت و تصادف منجر به درامان ماندن اتوموبیل از آسیب جدی می شود. مورد مهم بعدی بررسی ستون ها است. ستون سقف را به تنه اصلی متصل می کند و از آنجایی که امنیت سرنشینان به آن وابسته است، باید با دقت بررسی شود.

  ✔کارشناسی رنگ شدگی بدنه

  یکی از رایج ترین خدمات در کارشناسی پژو آردی rd بررسی بدنه از نظر داشتن رنگ است. این مورد با کمک دستگاه کمی تواند نتایج دقیق تری ارائه دهد؛ اما برخی کارشناسان بدون دستگاه نیز می توانند به راحتی هرگونه رنگ شدگی را تشخیص دهند.

  ✔بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

  بررسی قطعات تعویضی نیز بسیار مهم است و هدف از شناسایی آن مشخص شدن قطعات غیرفابریک است. اگر اتوموبیلی دارای قطعات تعویضی باشد، حتما مشمول افت قیمت خواهد بود.

   

  🔰ضرورت انجام کارشناسی فنی پژو آردی rd

  کارشناسی فنی پژو آردی rd شامل بررسی قسمت های مختلف خودرو می شود که مهم ترین قسمت بررسی موتور است. توجه داشته باشید که کارشناسی فنی با کارشناسی فنی بدنه متفاوت است. همچنین کارشناسی فنی بسیار مهم است و باید حتما انجام شود؛ زیرا آمارها نشان می دهد که بیشتر مالکین خودرو در کشور هر ۵ الی ۶ ماه یک بار اقدام به تعویض قطعات ماشین و بررسی عملکرد فنی آن خواهند کرد. پژو آردی نیز یکی از تولیدات پرطرفدار است که در حال حاضر تمامی مدل های این اتوموبیل کارکرده هستند. پس باید حتما قبل از خرید انواع مدل های این محصول از خدمات کارشناسی استفاده کنید.

  به علاوه یکی از مهمترین دلایل کارشناس فنی ماشین تشخیص میزان کارکرد موتور و همچنین سلامت گیربکس است. این دو قطعه مهم ترین قطعات یک خودرو هستند و استهلاک ماشین به دلیل استفاده از این قطعات است و باید سلامت این قطعات بررسی شود.

   

  اهمیت بررسی فنی اتوموبیل شامل موارد زیر می شود:

  • موتور قلب خودرو است.
  • قسمت فنی بسیار حساس است.
  • برای فروش مجدد خودرو، حساسیت بسیاری روی قسمت فنی وجود دارد.
  • بی‌صدا بودن بسیاری از مشکلات بزرگ و مهم موتور و قسمت فنی
  • هزینه بر بودن تعمیر موتور و قسمت های فنی
  • وجود انواع ترفندهای زیرکانه که تنها در کوتاه مدت برای پنهان کردن عیوب خودرو وجود دارد.
  • ضررهای هنگفت مالی در صورت وجود ایراد در موتور که باید در نظر گرفته شود.
  • وجود کلاه‌برداری‌های عظیم در این حوزه که هر روز شاهد آن هستیم.
  • غیرقانونی بودن تعویض برخی از قطعات موتور که به راحتی در بازار سیاه انجا می شود.
  • وجود مشکل در اجزای اصلی موتور مانند سیستم انتقال قدرت، کلاچ و …که می تواند اتوموبیل را به کل غیرقابل استفاده نماید.

   

  کارشناسی خودرو پژو آردی در تهران
  کارشناسی خودرو پژو آردی در تهران

   

  🔰کارشناسی فنی پژو آردی rd  شامل چه مواردی می‌شود؟

  کارشناسی فنی شامل بررسی سلامت قطعات و  تشخیص تعویض قطعات، تشخیص سلامت موتور و اینکه موتور تعمیر یا تعویض شده است یا خیر می باشد. در ادامه این موارد را بیشتر بررسی می کنیم.

   

  ✔بررسی قطعات تعویضی

  اتوموبیل هایی که تصادفی هستند، به احتمال زیاد دارای قطعات تعویضی خواهند بود. در میان تمامی قطعات، تشخیص تعویض گلگیر و کاپوت بسیار مهم است زیرا این دو مورد بیشترین آسیب را در تصادف ها می بینند. برای تشخیص تعویض، کارشناسان الو چک، جوشکاری ها را بررسی کرده و پیچ و مهره ها را به دقت تحلیل می کنند.

  دو قطعه بعدی که باید تعویض آن ها در کارشناسی فنی پژو آردی rd  بررسی شود، ستون و رکاب ها هستند. برای تشخیص این دو مورد، تست های خاصی انجام می شود. بعد از این دو، ورق کف، شاسی و سپر کارشناسی خواهد شد.

   

  ✔بررسی ستون‌ها و سقف خودرو

  مورد بعدی در کارشناسی فنی پژو آردی rd  بررسی ستون‌ها و سقف ماشین است. ستون و سقف نیز در تصادف ها بسیار آسیب پذیر هستند و اگر فرورفتگی یا هرگونه تغییر شکل غیر عادی در آن ها مشاهده شود، باید ثبت گردد.

  فراموش نکنید حتی، فرورفتگی‌های جزئی هم می‌توانند نشان دهنده یک تصادف شدید باشند.

   

  ✔بررسی فرمان، سیستم‌های صوتی و کیسه هوا

  یکی از قسمت های مهم کارشناسی فنی، بررسی فرمان است که نباید حالت خلاصی داشته باشد. این مورد را کارشناسان ماهر با یک تست ساده به خوبی متوجه خواهند شد. بررسی کیسه هوا نیز بسیار مهم است و نباید روی آن ها برآمدگی وجود داشته باشد.

  ✔بررسی آپشن‌های داخلی و تزئینات خودرو

  برخی کارشناسان آپشن های خودرو را نیز به خوبی بررسی خواهند کرد. البته در کارشناسی فنی پژو آردی rd  موارد بسیار زیادی برای بررسی وجود ندارد. در ادامه آپشن های این اتوموبیل را معرفی خواهیم کرد که در کارشناسی فنی بررسی خواهد شد.

   

  ✔بررسی گیربکس و موتور خودرو

  خوب حالا به مهم ترین بخش کارشناسی فنی پژو آردی rd  رسیدیم که بررسی گیربکس و موتور است. در بررسی موتور، ابتدا دنده ها تست می شود. برای گرفتن امتیاز سالم بودن در این مرحله، کارشناس دنده ها را جا زده و باید دنده ها به خوبی کار کنند. مورد بعدی نشتی روغن موتور است که اگر وجود داشته باشد نشان دهنده عیب در گیربکس خواهد بود.

  مورد بعدی بررسی کلاج است. اگر کلاج نتواند دیسک کلاج را از فلایول رها کند، یعنی کلاج شما مشکل داشته و مطمئنا گیربکس را نیز دچار خرابی کرده است.

  هرگونه صدای غیرطبیعی از موتور نیز نشان دهنده ایراد در گیربکس است که باید بررسی شود.

   

  ✔بررسی عملکرد درب‌های خودرو

  بعد از بررسی ستون، باید از سالم بودن درب ها نیز اطمینان حاصل شود. درب باید بدون صدا باز و بسته شود. همچنین نباید خشک و سفت باشد. گاهی مشاهده می شود که درب ها تعویضی هستند که این مورد نیز به دقت توسط کارشناس بررسی خواهد شد. زیرا تعویض هرگونه قطعه در خودرو اعم از درب می تواند افت قابل توجهی را در قیمت ایجاد نماید.

   

  ✔بررسی نور و چراغ‌ها و ترمز دستی آردی

  مرحله بعدی بررسی چراغ های خودرو است. بهتر است عملکرد چراغ ها در نور شب بررسی شود. چراغ های چشمک زن و فلاشرها نیز باید حتما بدرستی تست شوند.

  برای بررسی ترمز دستی نیاز است خودرو در سراشیبی تند تست شود. حتی اگر مقدار خیلی کم یعنی چند سانتی متر خودرو به جلو رفت، نیاز است که مورد بررسی قرار بگیرد. به علاوه اهرم ترمز دستی نباید خیلی خشک و سفت باشد.

   

  برای دریافت خدمات کارشناسی خودرو پژو آردی در تهران می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.

   

  ✔بررسی ایستاده ظاهری محفظه موتور rd

  بررسی محفظه موتور نیز بهتر است در حالتی کاملا شسته شده و بدون گرد و غبار است، انجام شود. در این مرحله مواردی همچون،تسمه‌ها، بست‌ها، رادیاتور، دسته موتورها، لوله‌های رابط و غیره بررسی می شود که پوسیده نشده باشند. همچنین

  با مشاهده سطح رادیاتور، مخزن روغن ترمز از وجود آب کافی و شفاف و همچنین نبود هیچگونه زنگ زدگی در آن اطمینان حاصل خواهد شد.

  به علاوه در گیج روغن موتور نباید هیچگونه براده و ناخالاصی وجود داشته باشد. بررسی باتری نیز در همین مرحله انجام می شود.

  در بررسی موتور موارد زیر در نظر گرفته شده و تحلیل و آنالیز می شوند.

   

  🔴بخش‌های مختلف در کارشناسی موتور خودرو rd🔴

  اطمینان از عدم نشتی روغن گیربکس

  بازدید واشر در سوپاپ و واشر سیلندر

  بررسی روغن هیدرولیک

  عدم کمپرس موتور  بررسی روغن‌موتور

  عدم روغن‌ریزی موتور

  تست دمای موتور و اطمینان از عملکرد درست سیستم خنک‌کننده

  بازدید کامل موتور و تست موتور در حالت سرد و گرم

  بازدید رادیاتور و عدم نشتی آب

  بررسی دود اگزوز  بازدید باتری و دینام و اطمینان از شارژ دهی مناسب

  تست دیاگ و گزارش خطاهای خودرو

  بررسی کارکرد واقعی خودرو بازدید و کارشناسی زیر بندی خودرو

  تست آپشن‌ها و مایعات خودرو روغن‌سوزی یا دفرمه شدن رینگ

  دنده پشت فرمان (شیفت ترونیک)

  بررسی ترمز پارک، ترمز عقب و ترمز جلو

  اطمینان از عدم وجود صدای غیرعادی موتور

  اطمینان از کارکرد صحیح موتور

   

  🔰موارد حائز اهمیت هنگام کارشناسی فنی خودرو rd

  یکی از عیوب رایج بسیاری از اتوموبیل های کارکرده در این روزها دستکاری کیلومتر است که کارشناس با یک دستگاه می تواند به راحتی کیلومتر واقعی اتوموبیل را بررسی کند.

  مورد بعدی سلامت گلگیرها و چراغ‌های خودرو است که باید در اولویت بررسی باشد.

  برای بررسی گلگیر و سپر زمان بیشتری صرف خواهد شد زیرا از اهمیت بسیاری برخوردار هستند.

  یکی دیگر از موارد مهم هنگام کارشناسی فنی خودرو سلامت و عملکرد دنده و صفحه کلاج است که اگر دارای ایراد باشد، ابتدا خودرو به تعمیرگاه فرستاده شده و سپس برای فروش یا خرید اقدام خواهد شد.

   

  کارشناسی فنی پژو آردی rd
  کارشناسی فنی پژو آردی rd

   

  🔰تست رانندگی rd

  در تست رانندگی نیز می توان بخشی از ایرادهای فنی که در بررسی های قبلی مخفی مانده بود، تشخیص داد. در تست رانندگی موارد زیر بررسی می شود:

  🔸شتاب خودرو

  🔸سیستم تعلیق

  🔸سیستم هیدرولیک فرمان

  🔸عملکرد ترمزها

  🔸سیستم گیربکس در حالت دستی و اتومات

  🔸میزان بودن فرمان‌ها و….

   

   

  خلاصه مطلب

  ما سعی کردیم در این مطلب به تمامی سوالات شما در رابطه با کارشناسی پژو آردی rd پاسخ دهیم و به شما کمک کنیم تا با ضرورت انجام این کار آشنا شوید. در واقع به دلیل اهمیت عملکرد صحیح قسمت های مختلف خودرو، نیاز است حتما قبل از خرید کارشناسی رنگ پژو آردی rd  و کارشناسی فنی پژو آردی rd را انجام دهید. با انجام کارشناسی می توانید تمامی عیوب احتمالی خودرو را قبل از خرید شناسایی کرده و تصمیم نهایی خود را بگیرید. برای دریافت کارشناسی خودرو پژو آردی در محل می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ تماس بگیرید.

   

  برای دانلودpdf مطلب کلیک کنید.