021-91008004

کارشناسی خودرو دنا

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 5000 دستگاه دنا و دناپلاس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناسی خودرو دنا

چرا کارشناسی الوچک ؟

 • چون تا حالا بیشتر از 5000 دستگاه دنا و دناپلاس کارشناسی کردیم
 • چون برگه کارشناسی ضمانت دار می دهیم
 • چون فاصله مون از زمان درخواست شما کمتر از یک ساعته
 • چون غیر از انجام کارشناسی، به نحوه نوشتن قولنامه هم کاملا مسلط هستیم
 • چون 93% مشتری هامون برای ماشین های بعدی هم دوباره به ما اعتماد می کنند

کارشناشی ضمانت شده

اعزام کمتر از یک ساعت


  کارشناسی خودرو دنا از شرکت بزرگ ایران خودرو امری بسیار تخصصی است زیرا مدلهای متنوع این محصول نسبتا جدید, ایرادهای منحصر به فرد خودرا داشته و تشخیص و بررسی آن نیازمند کارشناسان مجرب و کارکشته است. ما در الوچک با بهره مندی از بهترین کارشناسان خودرو ایران این معضل را برای شما برطرف کردیم. تصور کنید خودرو صفر را تحویل گرفته اید و بعد از مدت زمان کوتاهی به طور مثال یک سال تصمیم به فروش آن می گیرید. با این که تصادفی نداشته اید هنگام فروش و بعد از درخواست کارشناسی توسط خریدار، متوجه می شوید که بدنه دارای رنگ است و یا حتی قطعات تعویض شده دارد. در این وضعیت هیچ راهی وجود ندارد مگر اینکه خودرو به ظاهر صفر شما زیر قیمت به فروش برود. از آنجایی که این موارد در تولیدات داخلی کاملا عادی است، کارشناسی باید حتما انجام شود.

  ما در الو چک با ارائه خدمات کارشناسی رنگ خودرو دنا و کارشناسی فنی خودرو دنا به شما کمک می کنیم این موارد را هرگز تجربه نکنید. در کارشناسی فنی تمامی آپشن ها و موتور اتوموبیل بررسی خواهد شد؛ از آنجایی که مشکل رایج تمامی مدل های دنا نشتی از قسمت های مختلف است لازم است این مورد به دقت بررسی شود. توجه داشته باشید حتی در برخی مدل های بیرون آمده از کارخانه به صورت صفر نیز این مشکل مشاهده می شود.

   

  اهمیت کارشناسی خودرو 

  تمامی شرکت های خودروسازی مسئول کنترل و تست خودروهای تولید شده هستند که مطمئن شوند آپشن ها و قسمت های مختلف اتوموبیل کارکرد خود را بدرستی دارند؛ این مرحله در کشور ما به دقت انجام نشده و به همین دلیل بسیاری از اتوموبیل ها با ایرادهای فاحشی از نمایندگی تحویل گرفته می شوند. این موارد اهمیت کارشناسی خودرو دنا و سایر مدل های تولید شده توسط کارخانه های مختلف را ضروری تر می کند. بسیار دیده شده که خودروهای صفر نقص های فنی شدیدی دارند؛ حتی ممکن است آتش بگیرند. در این میان افراد سودجو بسیاری نیز وجود دارند که با ریست کردن کیلومتر اتوموبیل ها، سعی دارند اتوموبیل های کارکرده را به قیمت بسیار بالاتر از آنچه که هست به فروش برسانند. تمامی این موارد اهمیت دریافت خدمات کارشناسی را ضروری تر خواهد کرد.

   

  کارشناسی خودرو دنا

   

  کارشناسی خودرو دنا

  خودرو دنا که فیس لیفتی از سمند می باشد در حال حاضر در بازار تقاضای خوبی دارد. این مدل از تولیدات ایران خودرو توانسته تاحدودی رضایت خریداران را جلب نماید؛ اما مانند سایر تولیدات ایران خودرو دارای ایرادهایی نیز هست که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. در ابتدا تنها دنا معمولی در بازار وجود داشت که بعددها کم کم با تولید دنا پلاس و دنا پلاس مجهز به موتور توربو بسیاری از ایرادات برطرف گردید. خوشبختانه می توان گفت دنا از لحاظ قدرت و کیفیت موتور نسبت به سایر تولیدات بهتر عمل کرده است؛ اما در بدنه و متریال مورد استفاده در طراحی داخلی همچنان ضعیف است. در ادامه ما جزییات بیشتری را از نحوه ارائه خدمات کارشناسی رنگ خودرو دنا و کارشناسی فنی خودرو دنا در اختیار شما قرار می دهیم.

   

  کارشناسی رنگ خودرو دنا

  در خصوص کارشناسی رنگ خودرو دنا لازم است بدانید اتوموبیل ها به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول دارای علائم کاملا واضح روی بدنه هستند که نشان دهنده ضربه و رنگ شدگی است که در این حالت ما در الوچک تمامی موارد را به صورت دقیق بررسی خواهیم کرد و احتمال تعویض قطعات را نیز بررسی می کنیم. دسته دوم اتوموبیل هایی هستند که در ظاهر شبیه به خودروهای فابریک بوده و رنگی ندارند؛ اما پس از آنالیز به وسیله دستگاه ضخامت سنج مشخص خواهد شد که این خودروها دارای رنگ و حتی ضربه های شدید هستند. از آنجایی که هر روز شاهد مهارت بیشتر و ترفندهای بیشتر برای پوشاندن این قبیل ایرادها در خودروها هستیم، نیاز است که حتما قبل از خرید خودرو صفر و کارکرده کارشناسی رنگ و بدنه را انجام دهید.

   

  کارشناسی دنا اتوماتیک

   

  ایرادات رنگ و بدنه خودروهای دنا چیست؟

  در تمامی مدل های تولید شده از خودرو دنا یک سری ایرادهای ثابت ظاهری وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. با اطلاع از این ایرادها می توانید خریدی مطمئن تر و دقیق تر داشته باشد.

  🔰در و سقف‌ها

  در بیشتر محصولات ایران خودرو از ورق های آلیاژ نامرغوب استفاده می شود به همین دلیل مشاهده فرورفتگی و آسیب دیدگی ها در ظاهر اتوموبیل امری عادی است. همچنین در طراحی ظاهری نیز ایرادهای رایجی وجود دارد که شامل عدم هماهنگی و رعایت‌نکردن فواصل بین قطعات مختلف مانند در موتور و سپر و یا در صندوق عقب و چراغ ها می شود.

  🔰فضای داخلی

  در طراحی تمامی مدل های دنا قسمت جلو فضای خوب و جاداری دارد؛ اما در قسمت پشت اتوموبیل شاهد فضای بسیار کم و محدودی هستیم به همین دلیل این خودرو برای مسافرت های طولانی گزینه خیلی خوبی نخواهد بود.

   

  کارشناسی فنی خودرو دنا

  در خصوص کارشناسی فنی خودرو دنا می توانید روی تخصص و مهارت کارشناسان الوچک حساب کنید. زیرا در حال حاضر۴ مدل مختلف از اتوموبیل دنا در بازار موجود است و هرکدام از این مدل ها مزایا و معایب خاص خود را دارند که شامل موارد زیر می شوند:

  🔸دنا معمولی با موتور EF7  و گیربکس دنده‌ای ۵سرعته

  🔸دنا پلاس توربو با موتور EF7 +سیستم توربو با گیربکس دنده‌ای

  🔸دنا پلاس اتوماتیک با موتور EF7 و گیربکس اتوماتیک

  🔸دنا پلاس توربو اتوماتیک باموتور EF7  مجهز به توربو و گیربکس اتوماتیک ۶سرعته

  دنا پلاس توربو آخرین وجدیدترین مدل از اتوموبیل دنا است که مجهز به گیربکس اتوماتیک و موتور توربو است. سایر مدل ها نیز شامل دنا معمولی و دنا پلاس اتوماتیک و دنده ای بدون موتور توربو می شوند.

  در کارشناسی فنی سلامت و نحوه عملکرد موتور بدرستی بررسی شده و کلیه آپشن ها نیز آنالیز و تست می شوند تا ایراد کارخانه ای و یا ایراد براثر استفاده زیاد پیدا نکرده باشند.

   

  ایرادات فنی خودروهای دنا چیست؟

  تفاوتی ندارد قصد خرید کدام یک از مدل های دنا را داشته باشید، حتی در کارشناسی فنی دنا پلاس و کارشناسی فنی دنا پلاس توربو شاهد معایب فاحشی بودیم که قصد داریم در این قسمت با شما در میان بگذاریم. یکی از ایرادهای رایج که در کارشناسی دنا اتوماتیک و کارشناسی دنا دنده ای مشاهد شده است، صدای بلند در داخل اتاق است. از آنجایی که در طراحی آیرودینامیک دنا اصول به درستی رعایت نشده، این اتوموبیل تکان های شدید در دست اندازها داشته و در داخل کابین صدای موتور زیادی نیز دارد.

  در برخی از انواع خودروی دنا مشاهده شده که ترمز در حرکت عملکرد مناسبی ندارد؛ زیرا در قسمت دیسک‌های عقب خرابی وجود دارد.

  به علاوه در خودروهای صفر کیلومتر از این برند شاهد نشتی های متعدد در قسمت موتور بوده ایم.

  در برخی از مدل‌های کارکرده دنا، روشن‌نشدن موتور به‌راحتی و سنگین استارت‌خوردن هم عیبی است که نمی‌توان از آن چشم پوشی نمود.

  مورد بعدی که کمتر به آن پرداخته شود، نوع موتور این اتوموبیل است که EF7 می باشد. در خصوص موتورهای EF7 لازم است بدانید که شرایط و نکات خاصی برای تعمیر دارند و هر تعمیرگاهی قادر به برطرف کردن ایرادهای فنی این نوع موتور نخواهد بود.

  ما در الوچک به مخاطبانی که قصد خرید این اتوموبیل را دارند پیشنهاد می کنیم تا ۵۰۰۰ کیلومتر دور موتور این خودرو را بالای ۳.۵ نبرند زیرا خودرو دچار مشکل خواهد شد.

   

  کارشناسی دنا پلاس

  دنا پلاس نسخه فیس لیفت شده دنا بوده وسعی شده ایرادهای دنا در آن برطرف شود؛ اما آیا واقعا این اتفاق افتاده و ایرادهای دنا با دنا برطرف شده است؟ در ادامه بیشتر بررسی خواهیم کرد.

  در طراحی داخلی یکی از نکات مهم استفاده از چوب است؛ اما متریال باز هم همان مواد بی کیفیتی است که در دنا نیز استفاده شده بود.

  در طراحی ظاهری نیز تغییراتی ایجاد شده که منجر به زیباتر شدن این مدل خودرو شده است و می توان گفت دنا پلاس از نیمرخ زاویه متفاوتی با دنا دارد.

  تجهیزات دنا پلاس نیز نسبت به دنا معمولی بیشتر است که در جدول زیر می توانید تفاوت این آپشن ها را مشاهده نمایید.

   

  🔴لیست تجهیزات و امکانات دنا پلاس🔴

  تهویه مطبوع اتوماتیک با خروجی هوا برای سرنشینان عقب

  شیشه بالابرهای برقی برای ردیف جلو و عقب

  قطعات دکوراتیو طرح چوب

  رهیاب با زبان فارسی

  صندلی‌ها با روکش مخمل مشکی و صندلی‌های جلو با قابلیت تنظیم برقی در ۶ جهت

  ترمز ضدقفل ABS به همراه توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD

  نمایشگر ۷ اینچی لمسی

  تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از کابین

  ۲ ایربگ برای راننده و سرنشین جلو

  کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

  سیستم الکترونیکی مالتی‌پلکس

  ترمز دیسکی برای محور عقب *

  آینه‌های جانبی راهنمادار و جمع‌شونده برقی

  سنسور دنده عقب

  ایزوفیکس صندلی

  سیستم صوتی با ۶ بلندگو

  دزدگیر فابریک

  دسترسی به صندوق عقب از داخل کابین

  صندوق‌پران برقی

  چراغ مه‌شکن جلو و عقب

  کروز کنترل *

  رینگ آلومنیومی ۱۵ اینچی

   

  ☎برای دریافت کارشناسی خودرو دنا در محل با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۸۰۰۴ در تماس باشید.☎

   

  کارشناسی دنا دنده ای

   

  کارشناسی فنی دنا پلاس توربو

  در کارشناسی فنی به موارد مختلفی پرداخته شده و یک سری موارد حتما آنالیز خواهد شد. در آنجایی که دنا پلاس اصولا نسخه با کیفیت تری از دنا باشد، برخی تصور می کنند در بازار باید حتما با قیمت بیشتری نسبت به دنا معامله شود؛ اما اینطور نیست زیرا برخی مدل های دنا پلاس به صورت فابریک که از کارخانه درمی آیند یک سری ایرادها را دارند. در ادامه این موارد را بررسی می کنیم.

  یکی از نقاط ضعف خودرو دنا پلاس در سیستم تعلیق آن است.  از آنجایی که سیستم تعلیق بسیار قدیمی است و عملکرد خوبی ندارد، هنگام رانندگی در جاده های ناهموار این موضوع را به خوبی حس خواهید کرد.

  متاسفانه فرمان دنا پلاس با اینکه از نظر ظاهری متفاوت با دنا می باشد؛ اما متریال بسیار بی کیفیتی دارد به صورتی که حتی در ماشین های زیر  یک سال کارکرد ممکن است قسمت های مختلف آن ترک بخورد.

  عایق بندی بسیار ضعیف در داخل کابین نیز از جمله ایرادهای دیگری است که کاملا به چشم می آید.

  مورد بعدی عدم مطابقت نوع موتور با سوخت مورد استفاده در اتوموبیل است؛ زیرا موتور EF7 پایه گاز سوز دارد؛ اما این اتوموبیل کاملا بنزینی است.

  در نهایت باید به آپشن‌هایی که چندان کارآمد نیستند اشاره کنیم. در واقع تفاوت اصلی دناپلاس با سایر نسخه ها در آپشن ها بوده است؛ اما شاهد هستیم که تمامی موارد نصب شده کارآمدی لازم را ندارند. به طور مثال مانیتور نصب شده روی کنسول میانی سریع نیست و پاسخگویی لازم را ارائه نمی کند. دوربین دید عقب کاملا معمولی است.

  از آنجایی که ممکن است بسیاری از خریداران دنا از آپشن های دنا پلاس توربو اطلاعات کاملی نداشته باشند در ادامه آپشن های آن را نیز آورده ایم که می توانید مطالعه کنید.

   

  🔴ویژگی🔴

  🔴دنا پلاس توربو اتوماتیک🔴 🔴دنا پلاس توربو EFP اتوماتیک🔴
  حجم پیشرانه (لیتر) ۱.۶۵

  ۱.۶۵

  فناوری

  توربوشارژر توربوشارژر
  جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT

  ۶ سرعته اتوماتیک AT

  قدرت (اسب بخار)

  ۱۵۰ ۱۶۱
  گشتاور (نیوتن متر) ۲۱۵

  ۲۴۰

  حداکثر گشتاور (RPM)

  ۲۲۰۰-۴۸۰۰ ۱۶۰۰-۴۵۰۰

  نسبت تراکم

  ۹.۶ ۹.۱

  مصرف سوخت بهینه (Lit/100km)

  ۸.۱

  ۶.۸

  زمان بندی متغییر سوپاپ ها DVVT ندارد

  دارد

  فرمان کمکی برقی دارد

  دارد

  کروز کنترل

  دارد دارد

  سانروف

  دارد

  دارد

  شیشه های عقب دودی دارد

  دارد

  دوربین و سنسور پارک عقب

  دارد دارد

  رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی

  دارد دارد
  ورود بدون سوییچ ندارد

  دارد

  استارت دکمه ای ندارد

  دارد

  چراغ روشنایی روز

  دارد دارد

  سنسور پایش باد تایرها

  ندارد

  دارد

  سنسور نور ندارد

  دارد

  سنسور باران

  ندارد دارد
  آینه های تاشو برقی دارد

  دارد

  نمایشگر لمسی

  دارد دارد
  اپل کارپلی و اندروید اتو در همه تولیدات دیده نمی شود

  دارد

  صندلی های برقی جلو

  دارد دارد
  تهویه اتوماتیک دارد

  دارد

  سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی

  ندارد دارد در تولیدات ۱۴۰۲
  سامانه کنترل پایداری الکتریکی ندارد

  دارد در تولیدات ۱۴۰۲

  چهار کیسه هوا

  دارد

  دارد

   

  خلاصه مطلب

  ما در این مطلب سعی کردیم به تمامی سوالات شما در رابطه با کارشناسی خودرو دنا پاسخ دهیم. از آنجایی که دنا در مدل های مختلفی عرضه می شود، نکات و معایب مورد انتظار در کارشناسی دنا دنده ای، کارشناسی دنا اتوماتیک، کارشناسی دنا پلاس و کارشناسی دنا پلاس توربو نیز بررسی گردید. اگر برای خرید این اتوموبیل تصمیم نهایی خود را گرفته اید می توانید با ما تماس بگیرید تا خدمات کارشناسی خودرو دنا در تهران را دریافت کنید.

  برای دانلود PDF مطلب کلیک کنید.